Nowe The Sims (Project Rene) będzie częściowo darmowe

Symulator życia ma otrzymać swoją kolejną grę, którą twórcy oznaczyli nazwą kodową Project Rene. W filmiku promocyjnym ujawniono parę szczegółów o modelu biznesowym, jaki przyjmie producent.

Już w poprzednim roku studio Maxis odpowiedzialne za markę The Sims ogłosiło Project Rene, będący następcą czwartej części serii. Pokazano wtedy kawałek trybu budowania oraz tworzenia sima oraz zaznaczono, że projekt mocno postawi na społeczny aspekt rozgrywki. Za to w najnowszym filmiku zza kulis podzielono się kilkoma szczegółami co do tego, jak będzie wyglądać dostęp do produkcji. A konkretniej zrobiła to Lyndsay Pearson, wiceprezeska ds. kreatywności marki The Sims.

Zobacz również: Najlepsze gry 2023 roku

Powiedziała, że Project Rene będzie „darmowy do pobrania”, czyli nie będzie wymagał kupna bazowej wersji gry, subskrypcji, bądź jakiejś formy „mechanik związanych z energią”. Zatem najpewniej będzie to oznaczać udostępnienia kawałka gry dla każdego w celu zachęcenia do kupna podstawki wraz z dodatkami. Mówiąc o dodatkach, to w Project Rene mogą wyglądać nieco inaczej. Lyndsay wyjaśniła to na przykładzie rozszerzenia do „czwórki” nazwanym Cztery Pory Roku. Było wymagane do tego, by doświadczyć zmian pogody w The Sims 4. Natomiast w kolejnych „Simsach” ta mechanika może znaleźć się już w podstawowej wersji, a dodatki skupiać się choćby na sportach zimowych.

Z technicznych kwestii wiceprezeska dodała również, że Project Rene będzie współistniał obok The Sims 4, które to będą rozwijane jednocześnie. Twórcy mają także nie zakładać póki co, czy testy dla graczy odbędą się w bardziej zamkniętym czy otwartym gronie. Lyndsay przypomniała także to co już wiemy – kolejna iteracja The Sims wprowadzi grę wieloosobową oraz zapewni możliwość odpalenia tytułu na różnych urządzeniach. Obecnie twórcy nie podzielili się przypuszczalną datą premiery. Niemniej studio przekazało przy okazji pierwszej prezentacji, że produkcja znajduje się jeszcze we wczesnym stanie. Oznaczać to może, że grę zobaczymy przypuszczalnie w trzecim lub czwartym kwartale 2024 roku, a nawet później.

źródło obrazka wyróżniającego: ea.com


ŚLEDŹ NAS NA IG

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze