Prawy Chłopak – premiera już 15 września w HBO Max!

Nowy dokument HBO opowiada historię młodego, radykalnego katolika, który stara się żyć zgodnie z konserwatywnymi wartościami. Kiedy zakochuje się, rzeczywistość zaczyna weryfikować jego poglądy… Film dokumentalny Prawy chłopak już 15 września na platformie HBO Max.

Życie Antka, dwudziestodwuletniego konserwatysty z Wrocławia, kręci się wokół myśli narodowej, kościoła i prawicowego aktywizmu. Liderowanie organizacji nacjonalistycznej przeplata z działalnością w męskim bractwie różańcowym, a udział w marszach niepodległości z prowadzeniem kontrmanifestacji parad równości.

Zobacz również: Rozczarowani – recenzja 5. części. Happily Ever After

Kadr z filmu Prawy Chłopak
Kadr z filmu Prawy Chłopak

W wolnych chwilach gra na gitarze, śpiewa pieśni patriotyczne i uczy się tańczyć tradycyjne tańce. Martwi się o przyszłość Polski w tych dziwnych, „progresywnych” czasach. Życie Antka zmienia się, kiedy poznaje Weronikę, dziewczynę o diametralnie innych poglądach.

Film Prawy chłopak jest kroniką życia Antka, który pod wpływem miłości zaczyna zadawać pytania o miejsce Boga, seksu i ideałów w swoim życiu. Opuszcza świat, w którym dorastał i poznaje nową, dotychczas niewidzialną dla niego rzeczywistość. Czy uda mu się tam odnaleźć?

Zobacz również: Belfer 3 Ostatnia Lekcja – recenzja. Dobry z plusem

Reżyserka Hanka Nobis towarzyszyła Antkowi przez pięć lat, portretując kolejne etapy poszukiwań chłopaka oraz podglądając jego relacje z rodziną i bliskimi. Antek przemierza długą drogę przez różne modele męskości, miłości, przywiązania i rozlicza się ze swoją przeszłością.

Premiera dokumentu Prawy chłopak już 15 września na platformie HBO Max.

Reżyser: Hanka Nobis

Scenariusz: Hanka Nobis, Esther van Messel

Produkcja: Esther van Messel (First Hand Films)

Director of Photography: Miłosz Kasiura

Chief Editor: Bigna Tomschin

Produkcja: HBO Max, First Hand Films Co-Producers Offhand Films, MDR we współpracy z ARTE, SRF, z ramienia HBO Max – Izabela Łopuch/Hanka Kastelicova

Źródło obrazka głównego: kadr z filmu. Materiały prasowe HBO Max.

ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Katarzyna Jarczak

Tiara przydzieliła ją do Slytherinu. Kocha kino skandynawskie, a w szczególności duńskie. Do tego stopnia, że postanowiła się nauczyć tego języka. Jej celem jest przeczytanie manifestu Dogme 95 w oryginale. Dzień bez obejrzenia filmu lub odcinka serialu uważa za stracony. Uwielbia festiwale filmowe. Uprawia pole dance, a od niedawna gra na perkusji. W wolnych chwilach czyta książki.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze