Nowe State of Play ze Spider-Manem oraz Final Fantasy

Za nami kolejne, wrześniowe State of Play. Tym razem zapowiedzi jest ciut mniej, bo dwanaście. Niemniej sporo czasu antenowego miały Marvel’s Spider-Man 2 oraz Final Fantasy VII: Rebirth. Jakie jeszcze gry miały swoje prezentacje?


Baby Steps

State of Play otworzyła nieduża produkcja niezależna. Wydawca opisał Baby Steps w trzech słowach: przygoda, komedia i platformówka. I w tym istocie jest gra, w której kierujemy nieporadnym Natem z trudem poruszającym się o własnych nogach. Głównym zajęciem będzie eksploracja górskiego terenu wokół nas, a największym wyzwaniem – stawianie kroków tak, by twarz protagonisty nie zetknęła się z ziemią. Za grę odpowiadają trzy osoby, które pracowały przy takich tytułach jak Ape Out czy Getting Over It. Są to: Gabe Cuzzillo, Maxi Boch, Bennett Foddy. Wydawcą jest Devolver, samo Baby Steps zaś ujrzymy na naszych PC’tach oraz konsolach Playstation 5 w 2024 roku.


Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord

Czas na kącik poświęcony wirtualnej rzeczywistości. Pierwszą grą stworzoną pod gogle VR jest Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord. Jak można się domyślić, do naszych obowiązków należeć będzie łapanie duchów. Nawiedzają one całe San Francisko, od Golden Gate Bridge, opuszczone budynki, po fabryki. Do naszej dyspozycji oddane zostaną różnorakie gadżety takie jak przynęty, wieżyczki, tarcze i wiele więcej. Polować na duchy możemy w maksymalnie 4 osoby. W Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord zagramy na Meta Quest 2, 3 i Pro oraz Playstation VR2 już 26 września.


Resident Evil 4 VR Mode oraz dodatek Seperate Ways

Drugą VR’ową pozycją na State of Play o zdecydowanie odmiennym klimacie był Resident Evil 4 VR Mode. Tą zimą Capcom sprezentuje nam horrorową przygodę, w której czekać będą zagadki logiczne, duża liczba potyczek oraz różnej maści przeciwnicy. Firma pokazała także parę ujęć z nadchodzącego dodatku do RE 4: Remake Seperate Ways. Rozszerzenie porusza wątek Ady Wong, który, według wpisu na blogu Playstation, ma „odpowiedzieć na otwarte pytania z głównego wątku Resident Evil 4”. Seperate Ways wyjdzie 21 września wraz z darmową aktualizacją do trybu gry nazwanego The Mercenaries.

Zobacz również: Blasphemous 2 – recenzja gry. Odpuść nam grzechy


Avatar: Frontiers of Pandora

Na State of Play swoje 5 minut (a właściwie 2 i pół minuty) miało Avatar: Frontiers of Pandora. W zapowiedzi skupiono się na aspekcie fabularnym. Główną bohaterką będzie niebieskoskóra humanoidka rasy Na’vi, która będąc młoda, została porwana przez RDA i trenowana na modłę ludzi. Protagonistka przez 15 lat przebywała w ośrodku organizacji, jednak to ją nie złamało. Postanowiła sprzeciwić się oprawcom i powrócić do korzeni swojego ludu. Premierę gry Ubisoft przewidziało na 7 grudnia na platformach PS5, Xboxach Series X/S i PC.


Ghostrunner II

NIe zabrakło także polskiego akcentu. Rodzime Ghostrunner II pokazał nieco swojej dynamicznej walki z użyciem mocy protagonisty, charakterystycznej katany oraz zabójczej prędkosci. Fanów pierwowzoru ucieszy fakt, że twórcy udostępnili właśnie demo gry na wszystkich platformach, na których wyjdzie już 26 września Ghostrunner II. Są to PC’ty (Steam i Epic Games), Playstation 5 oraz Xboxy Series S/X.


Kolekcja Wnętrze Ziemi

Włodarz State of Play pokazał nowe kolorystyczne nakładki na swoje Playstation z numerkiem pięć oraz jej kontrolery. Kolekcję zatytułował Wnętrze Ziemi, w której dostępne są 3 wersje: Wulkaniczna Czerwień, Kobaltowy błękit oraz Elegancki Srebrny.

Zobacz również: Najlepsze gry 2023 roku


Helldivers 2

Studio Arrowhead pokazało swoje nadchodzące Helldivers 2 od strony kooperacyjnej. W zwiastunie pokazało przykładową misję, w której czteroosobowa ekipa zostaje wysłana, by ubić wielgachnego, plucjącego kwasem insektoida wraz z pomniejszymi maszkarami. Ta trzecioosobowa kooperacyjna strzelanka swą premierę będzie miała 8 lutego 2024 roku na PS5 oraz PC’tach.


Marvel’s Spider-Man 2

Największą część pokazu zajął Marvel’s Spider-Man 2. W 4 minutowej prezentacji starszy dyrektor kreatywny w Insomiac Games, Bryan Intijar, powiedział nieco o tym, jak będzie funkcjonował otwarty świat w grze. Przypomniał, że do mapy z pierwowzoru dodali dzielnice Queens oraz Brooklyn, a także znane fanom marki Miftown High i Brooklyn Visions Academy.

Bryan zapewniał, że przełączanie się pomiędzy dwoma głównymi bohaterami wraz z szybką podróżą mają działać w mgnieniu oka. Mapa ma być pełna różnorodnych aktywności, a na swojej drodze spotkamy dotąd nieznanych złoczyńców. Co więcej, ubieranie się też nie będzie nudne wraz z 65 kostiumami z komiksów, filmów oraz oryginalnymi kreacjami. Premiera Marvel’s Spider-Man 2 na wyłączność Playstation 5 odbędzie się jeszcze tą jesienią, a dokładnie 20 listopada.


Tales of Arise – Beyond the Dawn

Po raz pierwszy pokazano dodatek do japońskiego RPG’a Tales of Arise o tytule Beyond the Dawn. Ma on rozszerzyć historię znaną z podstawki nawet o 20 godzin. Nową postacią będzie Nazami, córka lorda, z którym krzyżowaliśmy klingi w głównym wątku. Jak powiedział Yusuke Timizawa, producent gry, twórcy chcieli odpowiedzieć na pytania, co stało się z resztą bohaterów po wydarzeniach z końca gry. Odpowiedzi te dostaniemy 9 listopada wraz z premierą Beyond the Dawn.

Zobacz również: The Texas Chain Saw Massacre – recenzja gry


Honkai: Star Rail

Swą konwersję na konsole Sony otrzyma mobilne Honkai: Star Rail wraz z aktualizacją Celestial Eyes Above Mortal Ruins. Dotychczas gra była dostępna na telefonach z systemami iOS i Android, a także na komputerach osobistych. Darmowa produkcja jest RPG’iem fantasy od twórców Genshin Impact. Nic dziwnego, że studio HoYovers chce podbić także konsolowy rynek, ponieważ w samym dniu premiery Honkai: Star Rail został pobrana 20 milionów razy.


Foamstars

Square Enix: Mamo, ja chcę Splatoon.
Mama: Ale mamy Splatoon w domu.
Splatoon w domu:

Odstawiając żarty na bok – twórcy zapraszają na otwartą betę Foamstars, która startuje 29 września i kończy 1 października. Oprócz tego Square Enix pokazało urywek dwóch trybów rozgrywki: Zniszcz Gwiazdę oraz Szczęśliwego Przetwania Kąpieli. W grze znajdzie się takżę 8 unikalnych, grywalnych postaci. W mydlinach pobawimy się w pierwszych miesiącach 2024 roku.


Final Fantasy 7 Rebirth

State of Play zamknięto mocnym tytułem, a mianowicie Final Fantasy 7 Rebirth. Przy okazji na blogu Playstation udostępniono wywiad z twórcami gry, z którego dowiedzieliśmy się kilka szczegółów. Lokacje w grze będą raczej reprodukcją lokacji z oryginalnego Final Fantasy 7, aniżeli odwzorowaniem 1:1. Każdy z regionów będzie odmienny na poziomie atmosfery oraz stworzeń je zamieszkujące. Nie przeniesiemy zapisów z FF 7 Remake, muzyka zaś będzie bardziej zróżnicowana. W Final Fantasy 7 Rebirth zagramy 29 lutego, które będzie przez 3 miesiące dostępne ekskluzywnie na Playstation 5.

źródło obrazka wyróżniającego: playstation.com


ŚLEDŹ NAS NA IG

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze