Roon – ponownie partnerem technologicznym Audio Video Show

Przygotowania do 25. edycji Audio Video Show – największej w Polsce wystawy urządzeń audio i video – nabierają rozpędu. 150 wystawców już czyni starania, by w ostatni weekend października w 600 salach na PGE Narodowym, w hotelach Radisson Blu Sobieski i Golden Tulip zaprezentować możliwości najlepszego sprzętu hi-end w kraju. Partnerem technologicznym wydarzenia po raz kolejny został Roon – producent oprogramowania do zarządzania muzyką z różnych źródeł, który stawia nacisk na bezkompromisową jakość dźwięku.

Echa ubiegłorocznej wystawy Audio Video Show nie milkły jeszcze wczesną zimą. Po pandemicznej przerwie nie tylko na audiofilskich forach, ale też w środowiskach muzycznych i technologicznych długo dyskutowano o zaprezentowanych tam systemach. Znawcy tematu twierdzili nawet, że tym, co pokazali wystawcy, można było obdzielić kilka kolejnych edycji imprezy. Zachwytów doczekały się choćby legendarne kolumny Wilson Audio Chronosonic XVX, czy zjawiskowe Focale Grande Utopia EM Evo, a zestawienie tubowych głośników Avantgarde Acoustic Trio Luxury Edition 26 Ayon wielu nie pozwoliło przejść obok siebie obojętnie. 24. edycja wystawy była też pierwszą, przy której pojawił się nowy partner technologiczny – Roon – wiodący producent oprogramowania do zarządzania muzyką z różnych źródeł. Stworzony z myślą o audiofilach Roon stawia na bezkompromisową jakość dźwięku i – podobnie jak niektóre systemy – zbiera najlepsze recenzje.


Audio Video Show i Roon – najważniejsza jest muzyka


oficjalne logo
Roon to program desktopowy i aplikacja stworzone po to, by nowoczesny i kompletny sposób integrować muzykę z różnych źródeł, zarówno z plików, jak i wiodących serwisów streamingowych. Pozwala odtwarzać muzykę, porządkować pliki, katalogować je i rozprowadzać w pomieszczeniu. Jest przejrzysty, prosty w obsłudze, szybki i bez względu na to, z czego wypuszczamy muzykę, program sprawia, że to ona jest najważniejsza.

O to samo chodzi na Audio Video Show. Audiofile poszukują tam swojego „dźwięku życia”, krążąc pomiędzy salami prezentacyjnymi – czyli różnymi szkołami prezentacji muzyki najbliższymi prawdy. Wyszukują smaczki, dyskutują o barwie dźwięku, namacalności, skali projekcji. Tropią dźwięk doskonały, by potem przenieść go do domowego studia odsłuchowego.

Zobacz również: James Blake – Playing Robots Into Heaven – recenzja płyty

Producenci systemów z kolei doskonale wiedzą, na czym na gra polega i co chwila proponują inne rozwiązania, pozwalające dotrzeć zainteresowanym do swojej muzycznej prawdy. Kto choć raz odwiedził Audio Video Show, ma świadomość, że to wystawa dająca wybór – ile pokoi, tyle pomysłów na prezentację, ile wzorców dążenia do dźwięku życia, tyle opinii za i przeciw. Najważniejsza w tej imprezie jest jednak przyjemność obcowania z muzyką.

Zobacz również: Mirror Tour – wywiad z Lauren Spencer-Smith. Nie tworzę utworów jedynie dla siebie

Stąd na wystawie z roku na rok coraz więcej wielbicieli audio z różnych środowisk: producentów, konstruktorów, dziennikarzy, radiowców, kolekcjonerów czarnych krążków, przedstawicieli wytwórni, fanów słuchawek czy tych, którzy po prostu lubią wiedzieć, co tam w świecie muzyki i technologii piszczy w danym sezonie.

Nic więc dziwnego, że Audio Video Show i Roon połączyli siły. Program w podobny do zamierzeń organizatora wystawy sposób pozwala wybrać się w muzyczną podróż okraszoną porcją wiedzy. Podsuwa informacje o danym utworze: datach, wykonawcach, kompozytorach, proponuje recenzje i tagi. Selekcjonuje potrzebne informacje i zachęca do dalszych odkryć muzycznych. Organizuje bibliotekę muzyczną, ale też oddaje w ręce użytkownika wygodny interfejs, z którego można korzystać zarówno z poziomu komputera, jak i urządzeń mobilnych. Zupełnie jak Audio Video Show – daje wybór, ale trzyma jakość.

W tym roku będzie podobnie – Roon ponownie jest partnerem technologicznym wydarzenia!

Jesteśmy dumni, że Roon – system stworzony z myślą o audiofilach, przy którym projektanci położyli nacisk na bezkompromisową jakość dźwięku, po raz kolejny dołączył do grona partnerów Audio Video Show. Jedną z najważniejszych zalet systemu jest możliwość zarządzania podłączonymi do sieci urządzeniami służącymi do odtwarzania muzyki – niezależnie od tego, czy jest to audiofilski system, odtwarzacz sieciowy, czy wyjście audio w laptopie. To idea bliska założeniom naszego wydarzenia. Na Audio Video Show można usłyszeć świetny dźwięk z urządzeń za kilka tysięcy, jak i kilka milionów.

– powiedział Adam Mokrzycki, organizator wystawy.

Źródło obrazka wyróżniającego: materiały prasowe


ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze