Wstyd – premiera spektaklu od Spektaklove już 9 października

Spektaklove zapowiada premierę! Wstyd to komedia, która zmienia zasady gry. Spektakl ujrzy światła sceny już 9 października.

Wstyd to więcej niż tylko komedia. Spektakl pełen ostrych ripost, prawdziwych emocji a także mocnych kreacji aktorskich – Anny Dereszowskiej, Mariety Żukowskiej, Szymona Bobrowskiego i Wojciecha Zielińskiego. Zabawna i wyrazista analiza relacji międzyludzkich, która skłania do refleksji nad podziałami społecznymi.

Zobacz również: Long live the Queens! SIX – recenzja spektaklu

Czy jesteś gotów zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami w rytmie weselnej muzyki? Czy możliwe jest wesele bez ślubu? Przyjdź do Spektaklove na Wstyd Marka Modzelewskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata i sprawdź sam.

Ta błyskotliwa komedia, rozgrywająca się na tle weselnego chaosu, sprawi, że już od pierwszej minuty nie będziesz mógł powstrzymać się od śmiechu.

Wstyd
Fot. Tomasz Englert

Zderzenie dwóch całkowicie odmiennych rodzin – od pochodzenia, przez status społeczny, aż po styl życia i gusty – jest kanwą dla wydarzeń, które z każdą minutą stają się coraz bardziej ekscytujące. Zdezorientowani i zszokowani rodzice narzeczonych próbują opanować sytuację, lecz ich starania przeradzają się w kolejne pytania: Co właściwie się wydarzyło? Kto ponosi winę? Co dalej z weselną celebracją? Czy witać gości?

Zobacz również: Alicji Kraina Czarów – recenzja. Zaklęta w czasie

Z upływem czasu, uprzednio grzeczne konwersacje przeradzają się w otwarte konflikty, które ostatecznie prowadzą do wybuchu emocji.

Wstyd jest perfekcyjną mieszanką humoru, dramatu i tajemnicy, która z pewnością dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń teatralnych! W końcu Spektaklove to teatr, który podąża za widzem.

Estyd
Fot. Tomasz Englert

Trasa i daty:
9 października – premiera Teatru Spektaklove na scenie Garnizonu Sztuki
30 października – Szczecin
6 listopada – Chorzów
13 listopada – Kraków
20 listopada – Poznań
27 listopada – Łódź

WSTYD
Autor: Marek Modzelewski
Reżyser: Wojciech Malajkat
Kostiumy: Zuzanna Kolanowska, Zuzanna Gąsiorowska
Scenografia: Wojciech Malajkat
Producenci: Katarzyna Fukacz, Damian Słonina
Produkcja: Tito Productions
Spektaklove
Premiera: 9 października 2023
Obsada: Anna Dereszowska, Marieta Żukowska, Szymon Bobrowski, Wojciech Zieliński

Zdjęcie wyróżniające: Tomasz Englert 

Kinga Senczyk

Kulturoznawczyni, fanka teatru (zwłaszcza musicali), muzyki i tańca tradycyjnego w formach niestylizowanych. Kocha filmy Bollywood, francuskie komedie i łażenie po muzeach.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze