Powietrze – Yummy Cake powracają z nowym singlem

Trio Yummy Cake to Patrycja Toczyńska (wokal), Krzysztof Grabań (bas, wokal, klawisz) i Michał Krasoń (gitara, wokal). Ich muzyka to popowe melodie, elektronika i punkowy pazur. Lata ’80te spotykają tu ’90sowe synthy.

Co zrobisz bez powietrza? To pytanie zadaje Yummy Cake w piosence Powietrze, która jest drugi po Karmel utworem zapowiadającym ich debiutancki album. Sedno tekstu utworu Powietrze to potrzeba życia na własnych zasadach, wyrwania się od blokujących przekonań, ludzi, miejsc, po to, by stworzyć własną przestrzeń. Utworowi towarzyszy wideo  pełne mrocznych przestrzeni – tych, z których potrzebujemy się wydostać.

Zobacz również: Thirty Seconds to Mars – It’s the end of the world but it’s a beautiful day – recenzja płyty

Powietrze to swego rodzaju protest song namawiający do spełniania własnych marzeń i trzymania się swoich zasad. Piosenka zachęca do pójścia pod prąd po to, by na końcu odzyskać siebie.

Yummy Cake łączą muzykę z performance na żywo, gdzie widzowie stają się częścią wizualnego spektaklu. Punkowa energia miesza się z synth popowymi brzmieniami, po to, by za chwilę przejść w taneczny beat. Każdy występ, to nieprzewidywalne show pełne światła, kolorów i dźwięków. Zespół dba o stronę wizualną swoich występów. Różowe akcenty, brokat, cekiny i glamour wyznaczają styl Yummy Cake.


INSTAGRAM
https://www.instagram.com/popkulturowcy.pl/

Źródło: materiały prasowe (Yummy Cake)
Grafika główna: materiały promocyjne (fot. Paweł Fabijański)

Patrycja Grylicka

Fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze