CIERPLIWOŚĆ hasłem 10. edycji WAMA Film Festival

10. WAMA Film Festival odbędzie się między 3 a 7 października 2023 roku w Olsztynie. Wielowymiarowym hasłem tegorocznej edycji jest CIERPLIWOŚĆ.

CIERPLIWOŚĆ bywa cierpieniem, spełniona staje się wynagrodzona. CIERPLIWOŚCI często oczekujemy od innych, jednak niekiedy sami nie mamy na nią siły. CIERPLIWOŚĆ może być mocna jak gęsto utkana pajęcza sieć, innym razem może pękać jak szkło.

Aktualna sytuacja polityczna i społeczna, lokalna i globalna naszą CIERPLIWOŚĆ wystawia na próbę. Te czasy wymagają CIERPLIWOŚCI, szczególnie od tych, którzy oczekują zmian. Tę skomplikowaną rzeczywistość starają się CIERPLIWIE portretować autorzy filmów pokazywanych na WAMA Film Festival. Szczególnie dla młodych twórców, dopiero zaczynających swoja przygodę z filmem, pokaz filmu na festiwalu jest nagrodą za CIERPLIWOŚĆ w jego realizacji. Jednak nawet najbardziej doświadczeni twórcy muszą być gotowi na krytykę a niekiedy na zderzenie z podłością. CIERPLIWOŚĆ twórców na szczęście nagradza wdzięczna widownia.

Zobacz również: Teściowie 2 – recenzja filmu

Jest więc też CIERPLIWOŚĆ widzów, fanów festiwalu, którzy od 10 lat odwiedzają WAMA film Festival i którzy czekają na każdą następną edycję a później na każdy seans.

Zaraz zaczynamy festiwal! CIERPLIWOŚCI!

obrazek wyróżniający: materiały prasowe (WAMA Film Festival)

Autorem grafiki głównej jest Sebastian Cabaj.


INSTAGRAM
https://www.instagram.com/popkulturowcy.pl/
Monika Antoniak

Zawodowa binge-watcherka, nałogowa graczka w planszówki i profesjonalna widzka teatralna. Bywalczyni Warszawskich kin studyjnych, spektakli muzycznych i klimatycznych kawiarni. Te ostatnie odwiedza, aby czytać książki ze stosu z podpisem „nieprzeczytane”, który cały czas rośnie w niewyjaśnionych okolicznościach. Chciałaby zwiedzić świat z plecakiem i bez planu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze