Hejnał – Wywiad z zespołem Feel. Bądźcie konsekwentni

Krystian Błazikowski (KB): Czy twoim zdaniem rynek muzyczny się zmienił?

Piotr Kupicha, lider zespołu Feel: Zdecydowanie. Muzyka drastycznie się zmieniła. Jesteśmy zalewani przejrzystą muzyką, nagrywaną w jednym miejscu na komputerze i niekoniecznie przez muzyków, artystów tylko właśnie przez komputer. Do tego dochodzi jeszcze często płaski wokal. Jest to znak tych czasów. Jednak też dzięki temu jeszcze bardziej doceniamy w zespole, że możemy dalej grać i występować.

KB: Zauważyłem, że podkreślasz za każdym razem słowo pokolenie. Czy Ty – wyga polskiej sceny muzycznej – w kontakcie z młodszym pokoleniem artystów spotkałeś się z pytaniami o pomoc lub dobrą radę?

PK: Nie, ale niesamowity jest dla mnie upływ czasu. Kiedyś widząc Pana Krzysztofa Krawczyka, mówiłem Dzień Dobry Panie Krzysztofie, a teraz to ja słyszę Dzień dobry Panie Piotrze.

KB: I jak się z tym czujesz?

PK: Bardzo dobrze, bo według mnie jest to wyraz pewnego rodzaju szacunku. Każdy, nie tylko z branży muzycznej wie, ile pracy trzeba włożyć, żeby dostać się na miejsce, w którym jest między innymi właśnie zespół Feel. Z kolei ja też jestem świadom, jaka droga czeka młodych, aspirujących artystów, więc oni zawsze dostaną ode mnie szczery uśmiech, a w zamian usłyszę Panie Piotrze.

Feel
Fot. Paweł Mrowiec

KB: Czy jest ktoś z reprezentantów młodego pokolenia, kogo wyjątkowo obserwujesz? A może znajdzie się ktoś, z kim chciałbyś w przyszłości wystąpić?

PK: Jest wielu artystów, których pracę szanuję. Niekoniecznie zawsze ją rozumiem, czy się wsłuchuję w muzykę. Myślę, że młodzieży, która odkrywa muzykę i swój gust muzyczny, potrzebni są artyści, którzy mówią po prostu ich językiem. Weźmy na przykład Young Leosie – w swoich tekstach przemawia do młodych ludzi w fajny sposób i całkowicie dla nich zrozumiały.

KB: Czy jest coś, co chciałbyś przekazać młodym, zaczynającym muzykom?

PK: Bądźcie konsekwentni i nie traćcie swojego horyzontu muzycznego. Według mnie to są dwie cechy, które każdy artysta muzyczny powinien w sobie pielęgnować.

Zobacz również: Bestia – Wywiad z Mają Kapłon. Pragnę, aby ludzie nie bali się opinii innych

KB: A coś byś przekazał młodemu Piotrowi z czasów, kiedy zaczynał swoją muzyczną historię?

PK: Pierwsze, co mi przyszło do głowy, to Graj więcej na gitarze, choć może to wydawać się dziwne, bo spędzałem na graniu 6-8 godzin dziennie.

KB: Na zakończenie – czego w wolnych chwilach słucha Piotr Kupicha?

PK: Rocka. Korzystam cały czas z płyt CD w samochodzie, więc ostatnio w drodze często leci Bryan Adams czy Aerosmith. Musiałem też na przykład ostatnio kupić sobie składankę Dżemu, bo dotychczasową zajechałem. Słucham bluesa i rocka w starym i według mnie najlepszym wydaniu.

Źródło obrazka wyróżniającego: fot. Paweł Mrowiec


https://buycoffee.to/popkulturowcy
Postaw nam kawę wpisując link: https://buycoffee.to/popkulturowcy
Lub klikając w grafikę

Strony: 1 2

Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze