Diabeł – nowy film akcji a w nim O.S.T.R.!

Już na początku przyszłego roku na ekrany trafi film z raperem w obsadzie. Czego możemy się spodziewać?

Diabeł to debiut reżyserski Błażeja Jankowiaka. Scenariusz powstał na podstawie książki Roberta Ziębińskiego o tym samym tytule. Fabuła zabierze nas do śląskiego miasteczka, w którym Maks Achtelik o pseudonimie Diabeł rozliczy się z przeszłością. Po opuszczeniu szeregów armii, mężczyzna stracił sens życia. W rodzinnej miejscowości trafi w środek konfliktu między przyjacielem ojca a lokalnym gangsterem.

Zobacz również: Gen V – recenzja odc. 1-2. Welcome to Godolkin University

Chociaż w obsadzie zobaczymy również Adama O.S.T.R. Ostrowskiego, to nie jemu przypadła główna rola. Zagrał ją Eryk Lubos, a na ekranie towarzyszyć mu będzie między innymi Aleksandra Popławska. Twórcy zadbali również o fabułę jak najbardziej zbliżoną do rzeczywistości. W tym celu zatrudniono chociażby instruktora walk nożem prowadzącego szkołę UKF (Urban Knife Fighting). W produkcję zaangażowano również weteranów z fundacji Sprzymierzeni z GROM.

Diabeł
fot. materiały prasowe

Źródło obrazka głównego: fot. materiały prasowe // Diabeł (2024)

Agata Kowalczewska

Wychowana na fantastyce, od niedawna zakochana również w reportażach. Choć książki stoją wysoko na liście jej hobby, są na niej również dobre filmy, seriale i puby z planszówkami.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze