Zespół.usmi debiutuje singlem Chciałbym

Czym skutkuje połączenie współczesnych wpływów hip-hopowych z uliczną prostotą i pozostałościami po gitarowej przeszłości? Bezpośrednią odpowiedzią na to pytanie jest debiutancki singiel zespołu.usmi — Chciałbym.

Zespół.usmi tworzy dwóch_braci.usmi: Damian (bębniarz.usmi) oraz Tomek (poeta.usmi). Grają muzykę.usmi, którą sami nazywają narcobeatem. DNA .usmi stanowi minimalizm, odzwierciedlający się dwojako:

  • występują jako duet.usmi, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca na scenie
  • grają tylko krótkie_piosenki.usmi, dzięki czemu nie potrzebuje dużo czasu, by przekazać to, co najważniejsze.

Zobacz również: Wywiad z Daytime TV. Jesteśmy najlepszym zespołem z UK

Najważniejsze w twórczości .usmi jest zaś autorskie spojrzenie na problemy, z którymi borykają się dziś młodzi ludzie, takie jak życie w cieniu wojny, pandemii i katastrofy ekologicznej. Mimo rockowych korzeni piosenki.usmi częściej przybierają formę elektronicznych_dźwięków.usmi połączonych z alternatywnymi_melorecytacjami.usmi, a nawet rapem.usmi. Każda piosenka.usmi to jednak zupełnie inna historia, opakowana w unikatową warstwę inspiracji z różnych muzycznych podróży bębniarza.usmi i poety.usmi.

Pierwszy koncert.usmi miał miejsce w grudniu 2022 roku. Czas zatem przedstawić światu pierwszy signiel.usmi, który zapowiada nadchodzący debiutancki_album.usmi. Chciałbym to opowieść o młodzieńczym buncie, który jest naturalną reakcją na niespodziewane zmiany.

Źródło obrazka wyrózniającego: materiały prasowe


ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze