VI Edycja PL MUSIC VIDEO AWARDS. Ruszył nabór wideoklipów

PL Music Video Awards to jedyne i najważniejsze w Polsce wydarzenie w całości poświęcone polskim wideoklipom. PL MVA to też miejsce twórczych spotkań – zarówno dla osób z branży, jak i tych, które dopiero zaczynają. Tegoroczna, VI edycja PL MVA, odbędzie się 7-9 grudnia 2023 r., jak zawsze w Łodzi. Wcześniej jednak, bo już dziś, ruszył nabór wideoklipów. Jury wybierze najlepsze teledyski w 10 kategoriach, a zwycięzcy powalczą o statuetki oraz nagrody ufundowane przez partnerów i sponsorów festiwalu.

Wydarzenie, od samego początku związane z Łodzią, łączy dwie formuły: konkursową i edukacyjną. Każdego roku jury, w skład którego wchodzą twórcy filmowi, muzycy, dziennikarze muzyczni i filmowi, producenci oraz osoby związane z branżą filmową i muzyczną, wybiera najlepszy, polski teledysk oraz zwycięzców w kategoriach muzycznych i specjalnych. PL Music Video Awards to też panele dyskusyjne z profesjonalistami z branży, master classes, warsztaty i pokazy.


REKORDOWA LICZBA ZGŁOSZEŃ


Ostatnia edycja wydarzenia była wręcz rekordowa, a przed jury stanęło nie lada wyzwanie oceny aż 719 teledysków. Do tej pory w jury zasiadali m.in. Maciej Buchwald, Piotr Onopa, Roman Przylipiak, Konrad Aksinowicz, Sebastian Pańczyk, Agnieszka Szydłowska, Szczyl, Vienio, Krzysztof Ostrowski i Zuzanna Plisz. Wszystkie dotychczas nagrodzone oraz nominowane wideoklipy można obejrzeć w zakładce ARCHIWUM.

W tym roku twórcy powalczą o nagrody w 6 kategoriach gatunkowych: Alternatywa, Dance/Electronic, Hip-hop, Pop, Rock i Ostre Brzmienia, Extra w 3 kategoriach specjalnych: Mikrobudżet, Animacja, Ważny Przekaz i 1 międzynarodowej – International. Spośród zwycięzców i zwyciężczyń kategorii (z wyjątkiem International) wybierany jest laureat Grand Prix.

Zobacz również: Łona, Kacper Krupa i Andrzej Konieczny – Taxi – recenzja płyty

Przyszedł czas na coroczne spotkanie wszystkich, którzy kochają teledyski. Zaczynamy tegoroczną przygodę. Zgłaszajcie teledyski i do zobaczenia w Łodzi! 

– zaprasza Wojtek Augustyniak, dyrektor festiwalu.


ZGŁOSZENIA… CZAS, START!


W jaki sposób zgłosić teledysk? Dla twórców filmowych, producentów, wytwórni muzycznych i artystów, którzy chcą wziąć udział w naborze, otwarty został specjalny FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY. W konkursie mogą startować tylko oficjalne wideoklipy, których premiera miała miejsce na portalu YouTube pomiędzy 10 października 2022 r. a 15 listopada 2023 r. Co ważne – zgłoszenia w polskim konkursie są bezpłatne, w przeciwieństwie do zgłoszeń do kategorii „International”, które dodatkowo odbywają się przez portal FilmFreeway.

Zobacz również: Offset – SET IT OFF – recenzja płyty

Ponadto podczas tegorocznej odsłony PL MVA na twórców czekają dwie nowości.

Kategoria Mikrobudżet odnosi się do projektów, w których zabrakło pieniędzy na duży plan, najnowsze kamery, drogie oświetlenie i lokacje. Nie zabrakło natomiast pomysłów i serca, a efekt zachwyca widzów. Mamy nadzieję, że ta kategoria stanie się hitem nadchodzącej edycji festiwalu i zagości w programie na stałe

– podkreśla Wojtek Augustyniak.


HARMONOGRAM PL MVA, CZYLI CO DALEJ


Skład tegorocznego jury ogłoszony zostanie do 30 października, pełny program festiwalu do 15 listopada, a nominowanych w poszczególnych kategoriach poznamy 29 listopada br. Uroczysta Gala Finałowa i wręczenie nagród odbędzie się 9 grudnia w łódzkim Monopolis.

PL Music Video Awards
materiały prasowe

Źródło obrazka wyróżniającego: materiały prasowe


ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze