Kilka słów tylko do Ciebie, które powtarzam bez końca – zapowiedź premiery neTTheatre

NeTTheatre zapowiada premierę spektaklu Kilka słów tylko dla Ciebie, które powtarzam bez końca w reż. i z muzyką Pawła Passiniego. Pierwszy pokaz już 26 października w Centrum Kultury w Lublinie.

Spektakl Kilka słów tylko dla Ciebie, które powtarzam bez końca powstał na podstawie Procesu Franza Kafki, Fizyki Smutku Georgiego Gospodinowa i Języka Przyszłości Laurie Anderson.

Kilka słów tylko do Ciebie, które powtarzam bez końca
Fot. Maciej Rukasz

To opowieść o odwadze, pokonywaniu lęków i tym, co skrywamy w naszych sercach. To historia, która musi zostać opowiedziana, zarówno tym, którzy ją zrozumieją, jak i tym, którzy jeszcze nie znają strachu.

Zobacz również: Ciężkie czasy – recenzja spektaklu. O oszczędzaniu w czasach inflacji

Minotaur zamknięty w mrokach labiryntu, porzucony we młynie trzyletni chłopiec czy pisarz błąkający się w cudzych wspomnieniach. Kto to jest? Syn mojego ojca, ale nie mój brat. Chroniczna empatia. Aby opanować strach, należy opowiedzieć swoją historię raz jeszcze. Także tym, którzy już po ciebie idą.

Kilka słów tylko do Ciebie, które powtarzam bez końca
Fot. Maciej Rukasz

„Tato” jest słowem, które na języku mam od tak dawna, / Wiem jednak, że wstręt czujesz do mnie, więc je połykam, i oto, / Co ci powiedzieć planuję – straszniejsze to jest niż myślisz: / Jestem z krwi twojej potworem, przez pokrewieństwo, nie zdradę.

Kilka słów tylko do Ciebie, które powtarzam bez końca
Autorem plakatu do spektaklu jest Kamil R. Filipowski.

reżyseria i muzyka: Paweł Passini / scenografia, kostiumy i projekcje: Aleksandra Konarska / światło: Miłosz Wójciuk / produkcja: Anna Puzio / występują: Jarosław Tomica, Wojciech Kaproń, Dariusz Jeż, Paweł Passini; czas trwania: 120 min

Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kinga Senczyk

Kulturoznawczyni, fanka teatru muzycznego, tańca i performansu a także muzyki i tańca tradycyjnego w formach niestylizowanych. Sama tańczy, improwizuje i performuje. Kocha filmy Bollywood, francuskie komedie i łażenie po muzeach. (ig: @kinga_senczyk)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze