Filmowy Blade z kategorią wiekową R

Blade będzie drugim filmem w Marvel Cinematic Universe z kategorią wiekową dla dorosłych. Podobnie jak Deadpool 3, skupi się na brutalniejszym przedstawieniu komiksowych postaci.

Za scenariusz produkcji ma odpowiadać autor Logana, który nie będzie stronił od mocnych, brutalnych scen. Ciężko na ten moment powiedzieć, kiedy prace na planie ruszą i jaki będzie finalny efekt tego przedsięwzięcia, lecz zgodnie z nową wizją twórców  Blade będzie krwawą historią. Reżyser Yann Demange podzielił się tą informacją w rozmowie z redakcja Deadline.

Zobacz również: Gen V – recenzja serialu. Nowi Strażnicy Godolkina

 

Blade
Blade | mizuriofficial

Według aktualnych planów, film ma pojawić się w kinach 14 lutego 2025 roku. Będzie tym samym częścią 6 fazy MCU. Po licznych turbulencjach wewnątrz Marvel Studios, w tym tych związanych z Bladem prace nad produkcją zostały wznowione. Nie wiadomo jednak, czy harmonogram nie ulegnie kolejnym zmianom. Do dzisiaj bowiem trwa strajk gildii aktorów, przez który plany filmowe są w dalszym ciągu zamknięte.

Zobacz również: Zatrzęsienie w Hollywood, czyli o strajku scenarzystów i aktorów

Reżyser przyznaje również widowisku skupiającym się na łowcy wampirów przede wszystkim chce wykorzystać talent dwukrotnego zdobywcy Oscara — Mahershali Aliego. Jego występ stanął jednak  niedawno pod znakiem zapytania.  Ostatnia wersja scenariusza, która trafiła w ręce Aliego, wprowadzała jego postać jako bohatera czwarto planowego, co wywołało sprzeciw aktora. Zanim jednak zdecydował się opuścić projekt, Kevin Feige kolejny raz zmienił scenarzystę na Michaela Greena.

Źródło grafiki głównej: Marvel

Łukasz Biechoński

Nie straszny mu żaden zakątek popkultury. Ceni sobie tak samo teatralne musicale i opery jak kino splatter czy chorwackie sci-fi. Wierzy, że to nie budżet czyni dzieło, lecz artysta i jego wizja. Tabu dla niego nie istnieje tak długo, jak obie strony czują się w dyskusji komfortowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze