What If… ? – Sezon drugi na nowym zwiastunie

Już w okresie świątecznym będą nam towarzyszyć nasi ulubieni bohaterowie z uniwersum Marvela. Wielkimi krokami nadchodzi sezon drugi animowanego serialu What If…?

Po naprawdę trudnym roku dla Marvela i kolejnymi finansowymi katastrofami czas na ostatnią produkcję 2023 roku. Twórcy serialu zdecydowali się na 9 odcinków, które zostaną wyemitowane dzień po dniu. Pierwszy sezon What If…? debiutował 11 sierpnia 2021 roku w serwisie streamingowym Disney+. Natomiast, w Polsce można go było zobaczyć w czerwcu następnego roku w chwili debiutu platformy na naszym rynku. Ciepło przyjęty serial zdobył nawet statuetkę Emmy, czy Annie.

What If…? Ukaże nam kluczowe momenty całego MCU, ale w zmieniony sposób. W drugim sezonie dostaniemy odpowiedź między innymi na pytania: Co by było, gdyby Hela znalazła 10 pierścieni? Co by było, gdyby Nebula dołączyła do Nova Corps? oraz Co by było, gdyby Avengers zebrali się w 1602 roku?

Zobacz również: Loki, sezon 2; recenzja serialu. Wierzę w boga

Pomysł zaczerpnięty jest z komiksowej serii ukazującej się od 1977 roku. Na kartach komiksów scenarzyści odpowiadali nam na takie pytania jak: Co by było, gdyby Spider-Man zatrzymał złodzieja, który zabił mu wujka? Co by było, gdyby Doktor Doom został bohaterem?, a także Co by było, gdyby Kapitan Ameryka został prezydentem?

Reżyserem drugiego sezonu What If…? zostali Stephan Franck (odcinek 1) i Bryan Andrews (odcinki 2–9). Za scenariusz odcinków są kolejno odpowiedzialni: Matthew Chauncey (odcinki 1-3, 7, 9), AC Bradley (odcinki 3, 4, 5, 8) i Ryan Little (odcinki 6, 8). Serial zadebiutuje już 22 grudnia tego roku na platformie Disney+, a emisja odcinków dzień po dniu potrwa do 30 grudnia. Na ten moment, mamy również potwierdzenie trzeciego sezonu, który ma mieć premierę w 2025 roku.

Źródło obrazka wyróżniającego: materiały promocyjne // Disney+

Seweryn Kuk

Nałogowy kolekcjoner z ciągłym brakiem miejsca na swoje zbiory. Uwielbia mitologię nordycką, gry karciane i strategiczne. Aktualnie stara się nadrobić cały rynek komiksowy ubiegłego półwiecza. Enjoyer Sarniego Żniwa i Misji Kleopatry. Oba filmy widział ponad 50 razy.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze