Premiery Agory w 2024 roku – czego możemy się spodziewać?

Do 2024 roku jeszcze kilka dni, jednak wydawnictwo Agora zdecydowało się ogłosić część swoich przyszłorocznych zapowiedzi już teraz. Co wśród nich znajdziemy?

  • S.A. Cosby – Kolczaste łzy

Ike’a Randolpha i Buddy’ego Lee wiele łączy. Choćby to, że obaj są eks-skazańcami i twardymi facetami, którzy nie akceptują homoseksualnego związku swoich synów. Równie dużo ich dzieli. Przede wszystkim fakt, że Buddy jest biały i wciąż obraca się w przestępczym półświatku, a Ike czarny i odkąd wyszedł na wolność, nie dostał nawet mandatu za złe parkowanie. Gdy ich synowie zostają zamordowani, Ike’owi i Buddy’emu pozostaje tylko jedno: biblijna zemsta. Może w ten sposób okażą się lepszymi ojcami, niż byli za życia swoich dzieci?
Premiera: luty 2024

Zobacz również: Przez błękitne pola – recenzja książki. Wycieczka do Irlandii

  • C. Brent – Znienawidzony

Dziewczyna bez przyszłości spotyka chłopaka bez serca. W wieku 16 lat Dorothy Ann staje się częścią rodziny Silvestro: Gage’a, Micah, Conner’a. Trzech kuzynów, którzy rządzą w miejscowym liceum. Dani i Gage natychmiast zaczynają czuć do siebie przyciąganie, ale w ich świecie za wszystko trzeba zapłacić wysoką cenę, zwłaszcza za miłość. Gdy Gage znika na osiem lat, świat Dani i pozostałych kuzynów się załamuje, tajemnice wychodzą na światło dzienne, a wybaczenie staje się jedyną odpowiedzią. W tej realistycznej, współczesnej wersji klasycznej opowieści o Czarnoksiężniku z krainy Oz, bohaterowie mają skazy, złoczyńcy się maskują i wszystko może się zdarzyć.
Premiera: marzec 2024

Zobacz również: Ciężar skóry – recenzja książki. Moja ulubiona książka tego roku!

  • M. Siembieda – Kairos

Kairos (gr. καιρός; odpowiedni moment, pora). W mitologii greckiej bóstwo sprzyjającej chwili lub utraconej szansy. Wyobrażany jako młodzieniec, który przechodzi obok i przez jeden jedyny moment można go pochwycić, co jest jednoznaczne ze szczęśliwym trafem. Jeśli jednak zmarnujemy tę okazję, Kairos minie nas bezpowrotnie, a szansa zamieni się w porażkę. W filozofii kairos oznacza czas decyzji, który niewykorzystany ma fatalny wpływ na dalsze koleje życia. Jak kairos objawi się w trzeciej części greckiej trylogii Macieja Siembiedy? To odkryjemy w maju!
Premiera: maj 2024

Pełną listę premier wydawnictwa Agora już teraz zapowiedzianych na 2024 rok znajdziecie tutaj: klik!

Może być zdjęciem przedstawiającym 15 osób i tekst „co WYDAMY W 2024 W2024R.? R.?”


INSTAGRAM
https://www.instagram.com/popkulturowcy.pl/

Źródło: materiały prasowe
Grafika główna: materiały promocyjne (Agora)

Patrycja Grylicka

Fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze