Najlepsze książki 2024 roku

2023 już za nami, a wraz z nim mnóstwo interesujących premier. Nic jednak straconego 2024 również zapowiada się świetnie na książkowym rynku. Po które nowości najlepiej sięgnąć? Już spieszymy z odpowiedzią – to aktualizowana co miesiąc lista najlepszych książek 2024 roku według Popkulturowców!


Zobacz również:

Najlepsze książki 2023 roku

24 książki, które warto przeczytać w 2024 roku

Najlepsze książki wydawnictwa Jaguar


STYCZEŃ


H. Kaner – Bogobójczyni

W krainie, w której król zabronił oddawania czci bogom i nakazał wyplenienie wszelkich bóstw, bogobójcy mają pełne ręce roboty. Nie wszystkim podoba się taki stan rzeczy. Elogast, weteran wielkiej bitwy z bogami i przyjaciel monarchy, porzucił stan rycerski, żeby wieść spokojne życie w ustronnym miejscu i zapomnieć o wojennych koszmarach. Przeznaczenie pokrzyżuje mu jednak te plany – Elogast znowu będzie musiał chwycić za miecz. Bogobójczyni, będąca pierwszym tomem trylogii, wyraźnie stanowi fundament pod większy konflikt, a nam podobają się złożone w niej obietnice. Po lekturze zostaliśmy z lekkim niedosytem, powoli szykując już miejsce na półkach.


J. Lewis – Duchy Nowego Jorku

duchy nowego jorkuW migotliwym Nowym Jorku Jima Lewisa pełno jest duchów. Upiory niespełnionych miłości, zjawy osamotnienia, widma minionych zdarzeń. Pulsująca metropolia przytłacza, a przeplatające się historie napełniają niepokojem. Bohaterowie są zarazem wyczerpani kłótliwym miastem i zakochani w nim bez pamięci. Duchy Nowego Jorku mogę więc podsumować prosto – niezwykle klimatyczna opowieść, która skupia się bardziej na obrazie miasta niż na indywidualnych mieszkańcach. Obraz ten jest pełen szczegółów, opisanych bardzo zgrabnie i bez pretensjonalnego tonu. Natomiast, aby tych drobiazgów nie utracić i się nimi nie znudzić, warto powieść podzielić na kawałki oraz czytać powoli, z należytą jej uwagą. Wtedy najlepiej uchwyci się jednego, wspólnego ducha miasta, które nigdy nie śpi.


INSTAGRAM
https://www.instagram.com/popkulturowcy.pl/

Grafika główna: materiały promocyjne – kolaż (Jaguar, Czarne)

Patrycja Grylicka

Fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze