Fryderyk Festiwal 2024 już coraz bliżej!

Fryderyk Festiwal w tym roku obchodzi 30 lat! Jubileuszowa Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu odbędzie się 22 marca w Pre Zero Arena Gliwice. Uświetnią ją najlepsi artyści rodzimej sceny muzycznej.

Fryderyk Festiwal to wydarzenie, które podsumowuje największe sukcesy polskich artystów w roku ubiegłym. Na ten moment organizatorzy zdradzili jedynie kilka nazwisk, ale już one świadczą o tym, że jubileuszowa edycja konkursu zapowiada się wyjątkowo przebojowo. W gliwickiej arenie wystąpią między innymi Doda i Smolasty, Daria Zawiałow oraz zespół Kwiat Jabłoni.

Zobacz również: Ørganek – MTV UNPLUGGED – recenzja płyty

Kiedy w 1995 roku miała miejsce pierwsza edycja Fryderyk Festiwal, a nagrody po raz pierwszy trafiły do rąk Edyty Bartosiewicz, Kasi Kowalskiej czy zespołów Hey i Varius Manx , nikt nie przypuszczał, że z czasem będą to najważniejsze nagrody na polskiej scenie muzycznej. Cztery lata później Związek Producentów Audio Video powołał Akademię Fonograficzną, pełniącą rolę jury. Zasiadało w niej wówczas ok. trzysta osób. Dziś jest ich już niemal dwa tysiące. To muzycy, autorzy, kompozytorzy, producenci muzyczni, dziennikarze i wydawcy, którzy w tajnym, dwuetapowym głosowaniu internetowym wybierają najpierw nominowanych do nagrody, a potem oddają głos na zwycięzcę w danej kategorii. Ponieważ do Akademii zapraszani są corocznie wszyscy nominowani, liczba członków z roku na rok się powiększa.

Źródło obrazka wyróżniającego: Fryderyk Festiwal/ plakat


postaw nam kawę
Wesprzyj nas klikając w grafikę lub link https://buycoffee.to/popkulturowcy
Katarzyna Mrożek

Umysł ścisły z artystyczną duszą, to połączenie sprawia, że ciężko za nią nadążyć. Ekonomistka, której pasja do muzyki jest tak ogromna, że stała się sposobem na życie. Jej serce przyspiesza, gdy słucha rockowego i alternatywnego grania. Najlepszy sposób na odpoczynek? Trening tańca nowoczesnego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze