Dwie gry z serii Brass z premierą w kwietniu!

Już w kwietniu premierę będą miały 2 ekonomiczne gry: Brass: Lancashire oraz Brass: Birmingham.


Brass: Lancashire

Przenieś się w czasy angielskiej rewolucji przemysłowej i wciel się w jednego z przedsiębiorców, którzy rywalizują o dominację na rynku w Lancashire i okolicy. Rozwijaj swoje imperium przemysłowe poprzez budowę kanałów i kolei, a także a także uruchamianie i unowocześnianie rozmaitych zakładów: przędzalni bawełny, kopalni węgla, hut żelaza, stoczni i portów.

Brass: Lancashire to rozbudowana i wielowymiarowa gra ekonomiczna, w której Martin Wallace zaprasza nas do wymagającego świata interesów, w którym trzeba twardo walczyć o swoje. Więcej informacji na temat gry znajdziecie tutaj.

Zobacz również: Azul Mini – recenzja gry planszowej

Brass


Brass: Birmingham

Przenieś się w czasy angielskiej rewolucji przemysłowej i wciel się w jednego z przedsiębiorców. Rywalizują oni o dominację na rynku w Birmingham i w regionie West Midlands. Rozwijaj swoje imperium przemysłowe poprzez budowę kanałów i kolei, a także uruchamianie i unowocześnianie rozmaitych zakładów: przędzalni bawełny, kopalni węgla, hut żelaza, manufaktur, garncarni i browarów.

Brass: Birmingham to rozbudowana i wielowymiarowa gra ekonomiczna kontynuująca myśl zapoczątkowaną przez Martina Wallace’a w bestsellerowym Brass: Lancashire. Więcej informacji na temat gry znajdziecie tutaj.

Zobacz również: Kronika: Big Box – recenzja gry planszowej

Brass


Podstawowe informacje

Liczba graczy: 2-4

Wiek graczy: 14+

Czas gry: 60-120 minut

Kategoria: strategiczne

Mechanika: zarządzanie ręką, przemysł i wytwarzanie, budowanie tras


Rozgrywka

  1. Rozgrywka dzieli się na dwie części: erę kanałów (1770–1830) i erę kolei (1830–1870).
  2. Każda era składa się z rund 8-10 rund (ich liczba różni się w zależności od liczby uczestników). W każdej rundzie gracze rozgrywają swoje tury zgodnie z kolejnością ich żetonów na specjalnym torze.
  3. W swojej turze gracz wykonuje dwie wybrane akcje. Znajdziemy wśród nich możliwość wznoszenia zakładów przemysłowych i ich rozwijania, rozbudowywanie sieci połączeń kolejowych, sprzedaż dóbr oraz wzięcie pożyczki.
  4. Zwycięży osoba, która po zakończeniu drugiej ery będzie mieć najwięcej punktów zwycięstwa za żetony połączeń i odwrócone żetony zakładów.

Planowana data premiery: 26 kwietnia 2023 roku.

Źródło grafiki głównej: materiały prasowe Brass: Lancashire. Wydawnictwo Rebel

Seweryn Kuk

Nałogowy kolekcjoner z ciągłym brakiem miejsca na swoje zbiory. Uwielbia mitologię nordycką, gry karciane i strategiczne. Aktualnie stara się nadrobić cały rynek komiksowy ubiegłego półwiecza. Enjoyer Sarniego Żniwa i Misji Kleopatry. Oba filmy widział ponad 50 razy.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze