Apple TV+ z nową serialową adaptacją – Neuromancer

Kultowa książka Williama Gibsona z 1984 roku w końcu doczeka się swojej adaptacji.

Jak podaje Deadline, Apple TV+ pozyskało prawa do ekranizacji Neuromancera i pracuje już nad stworzeniem serialu osadzonego w cyberpunkowej rzeczywistości. Plany przeniesienia na ekran wizji Gibsona istnieją już od 2011 roku, kiedy to powstać miał film na podstawie książki. Kolejne podejście miało miejsce w 2018 roku. Czy Apple TV+ uda się to, co nie udało się poprzednikom?

Zobacz także: Zatrzęsienie w Hollywood, czyli o strajku scenarzystów i aktorów 

Neuromancer
Okładka książki Neuromancer

W produkcję zaangażowani są Graham Roland jako showrunner oraz JD Dillard jako reżyser pierwszego, pilotażowego odcinka. Produkcję pod swoje skrzydła wzięły firmy: Anonymous Content, SkyDance Television oraz DreamCrew Entertainment. 

Case, jeden z najlepszych „kowbojów cyberprzestrzeni” poruszających się w wirtualnym wszechświecie, popełnił błąd, za który został srogo ukarany. Za nielojalność wobec zleceniodawców płaci uszkodzeniem systemu nerwowego, co uniemożliwia mu dalszą pracę i skazuje na uwięzienie we własnym ciele. W poszukiwaniu lekarstwa wyrusza do Japońskiej Chiby, gdzie zdobywa fundusze, by w nielegalnych klinikach odzyskać zdolność podłączania swego umysłu do komputera.

– oficjalny blurb książki Neuromancer


Źródło zdjęcia głównego: strona Jed’a Herne’a

Julia Stolpa

Z popkulturą związana od małego. Mól książkowy lubiący wyzwania, chociaż największym jest chyba pisanie o samej sobie

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze