Miecz w kamieniu – co z aktorskim remakiem?

Prace nad aktorskimi remakami kultowych animacji studia Walta Disneya trwają w najlepsze. Rzadko kiedy przynoszą one jednak pozytywne rezultaty. Nawet filmy udane, jak Aladyn czy Piękna i Bestia, zdecydowanie nie dorównują do swego bajkowego pierwowzoru. 

Póki jednak płynie kasa, nic nie stoi na przeszkodzie, aby rujnować kolejne klasyki i kultowych bohaterów zwykłą chęcią szybkiego zarobku. Fani bajki Miecz w kamieniu mogą jednak spać spokojnie – przynajmniej na razie. Wieści o remaku tej animacji pojawiły się po raz pierwszy w 2015 roku, a trzy lata później na jego pokład wszedł Juan Carlos Fresnadillo.

Zobacz również: Piotruś Pan i Wendy – recenzja filmu. Porozmawiajmy o Disneyu

Reżyser potwierdził jednak w niedawnym wywiadzie dla Screen Rant, że nie jest już związany z produkcją i, o ile mu wiadomo, film został anulowany. Tak wyjaśnia w wywiadzie:

To był projekt, z którym byłem związany lata temu, ale został wstrzymany. Szczerze mówiąc nie wiem, co się wydarzy. Myślę, że to świetny projekt i świetna historia, którą trzeba opowiedzieć, ale nie wiem, co się stanie. Zobaczymy, trzymam kciuki. Naprawdę mam nadzieję, że Disney odświeży ten film, ale w tej chwili nic o tym nie wiem.

Animowana produkcja z 1963 roku – Miecz w kamieniu – opowiada o podróży młodego (jeszcze-nie-króla) Artura, który uczy się pod czujnym okiem czarodzieja Merlina.

Fot główne: kadr z filmu Miecz w kamieniu

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze