Mighty Koi zapowiedziało 2 nowe gry w oparciu o kultowe dzieła

Rodzime studio Mighty Koi, założone w 2022, ma bardzo wygórowane ambicje. Zespół pracuje nie nad jedną, ale nad dwiema dużymi produkcjami. Twórcy zapowiedzieli grową ekranizację kultowej serii komiksowej Thorgal oraz powieści fantasy, autorstwa Jarosława Grzędowicza, czyli Pana Lodowego Ogrodu

Do produkcji obu gier zostanie wykorzystany silnik Unreal Engine 5, a także technologia fotogrametrii i generatywne AI. Produkcje powstają z myślą o PC oraz konsolach Xbox Series S, Xbox Series X i PlayStation 5. Ponadto, zarówno Thorgal, jak i Pan Lodowego ogrodu łączą w sobie elementy fantasy i sience fiction, a więc tego samego można oczekiwać po samych adaptacjach. Co ciekawe, obie serie są w klimatach wikingów.

Zobacz także: The Thaumaturge – recenzja gry. Gotta catch ’em all


Thorgal

Thorgal to francuskojęzyczna seria komiksowa stworzona przez belgijskiego scenarzystę Jeana Van Hamme’a oraz polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego. Słynny na cały świat cykl został przetłumaczony na 20 języków i wydany w ponad 16 milionach egzemplarzy.

Mighty Koi zapewnia, że podczas rozgrywki będziemy mogli wcielić się w tytułowego wikinga, a fabuła ma być wzorowana na oryginalnych przygodach Thorgala. Studio planuje przygodową grę akcji z elementami RPG.

Źródło grafiki: Mighty Koi

Pan Lodowego Ogrodu czyli Nocny Wędrowiec

Pan Lodowego Ogrodu to czterotomowa powieść fantasy autorstwa Jarosława Grzędowicza. Pisarz zamierza pracować przy produkcji gry.

W trakcie planowanej rozgrywki wcielimy się w głównego bohatera książek – Vuko. Wyruszymy, zgodnie z fabułą powieści, na misję ratunkową, na planetę Midgaard, gdzie przepadła bez wieści ziemska ekspedycja. Obca planeta bardzo przypomina ojczystą Ziemię, a akcja gry toczyć się będzie w rejonie łudząco podobnym do Skandynawii z czasów wikingów.

Mighty Koi celuje w RPG akcji typu soulslike z elementami metroidvanii.

Źródło grafiki: Mighty Koi

Na razie nieznana jest planowana data premiery żadnego z tytułów. Będziemy musieli poczekać na gry 2 – 3 lata.


Źródło grafiki wyróżniającej: Mighty Koi

Angelika Mańczuk

Zakochana w fantastyce tak bardzo, że zaczęła tworzyć własną. Uwielbia książki, komiksy, dobrze zrobione animacje i gry komputerowe z wciągająca fabułą, chociaż kompletnie nie umie w nie grać. Uzależniona od kawy i dobrej muzyki. Nadal czeka na list z Hogwartu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze