Złodziej bólu – nowa powieść Jarosława Kamińskiego

Zakazana miłość i szukanie własnej drogi w burzliwych czasach PRL-u. Historia, w której groza miesza się z absurdem, prawdziwe emocje z ironią, a ideowość z cynizmem. Nowa, wciągająca książka autora Tylko Loli i Psy pożrą ciało Jezebel!

Rok 1987. Komuna już upada, ale wierzgać wciąż potrafi. Dlatego szalony romans Agnieszki i Bianki wydaje się bardziej niebezpieczny niż nalot milicji na mieszkanie. W dodatku jedna z kobiet jest korespondentką zagraniczną z „imperialistycznej” Italii i w każdej chwili może wyjechać. Czy taka miłość ma szansę przetrwać? Czasem łatwiej jest walczyć z systemem niż kochać. Tylko czy tę opowieść powinien snuć narrator – stary, biały mężczyzna, w dodatku hetero? Pewne nie… Chyba że to ani his- ani her-, ale jego rodzinna -storia. A on sam jest po prostu… złodziejem cudzego bólu.

Zobacz również: The Paper Dolls – recenzja książki. Toksyczne relacje na czasie

Jarosław Kamiński to pisarz i scenarzysta. Zadebiutował powieścią Rozwiązła (2012), która znalazła się na liście bestsellerów Empiku. Jego Wiwarium (2015) uznane zostało przez portal WP.pl za jedną z dziesięciu najbardziej zaskakujących powieści poruszających temat katastrofy w Smoleńsku. W 2017 roku wydał powieść Tylko Lola, która została wybrana przez tygodnik „Polityka” polską książką 2017 roku i zaliczona przez Onet.pl oraz wielu najważniejszych blogerów literackich do najlepszych powieści roku. Książka znalazła się w półfinale nagrody Angelus 2018. W 2019 ukazała się powieść Psy pożrą ciało Jezebel. W 2020 opublikował książkę dla dzieci Chrapka na apkę. Jako Wielebny Kamiński opublikował zbiór radykalnych esejów-kazań Jak nie dać się ogłupić.

Złodziej bólu najnowsza powieść Jarosława Kamińskiego, zawita w księgarniach 24 kwietnia 2024 roku.

Złodziej bólu


Źródło: materiały prasowe (Literackie)
Grafika główna: materiały promocyjne – kolaż (Literackie)

Dominika Dąbek

Dużo ogląda. Jeszcze więcej czyta. Fanka Marvela, w szczególności jego kinowej odsłony oraz innych dobrych filmów, seriali i książek. W przerwach od tego wszystkiego składa zestawy Lego. W sieci znana jako movie_nika.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze