Netfliks potwierdził – Powieść Jo Nesbø trafi na mały ekran

Serial o Harrym Hole będzie drugim podejściem do ekranizacji powieści słynnego pisarza Jo Nesbø. Na zlecenie platformy Netflix, powstanie serial (tytuł roboczy: Harry Hole), do którego scenariusz napisze sam autor powieści kryminalnych. 

Adaptacji poddana zostanie piąta część cyklu o Harrym Hole autorstwa Jo Nesbø – Pentagram. Øystein Karlsen, znany m.in. z takich projektów jak Babcia tu była (film) oraz Detektyw z wybrzeża (serial) został wybrany na reżysera. Natomiast za produkcję serialu odpowiedzialna będzie wytwórnia brytyjska – Working Title. Co najciekawsze scenariuszem zajmie się sam autor powieści. Nie podano jeszcze odtwórcy tytułowego Harrego Hole, ani przewidywalnej liczby odcinków.

Zobacz również: Veronika – nowy serial kryminalny SkyShowtime już 22 marca!

Ekranizację jednej z wcześniejszych powieści (Pierwszy śnieg) mogliśmy zobaczyć w kinach w 2017 roku. Jednak film nie podbił serc widzów jak i krytyków. Mamy nadzieję, że współpraca Jo Nesbø przy serialu sprawi, że nie podzieli on losu wcześniej adaptacji.

Fot. główne: NTB / PAP

Paulina Rudnicka-Kępa

Czyta wszędzie i w każdej wolnej chwili. Fanka fantasy, historii obyczajowych i mocnych horrorów. W przerwach pomiędzy książkami podróżuje, ogląda filmy/seriale oraz układa LEGO. W sieci znana jako _booka.gram_

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze