Swiernalis w duecie z Majką Jeżowską! Posłuchaj nowej wersji utworu Szum

Prawie rok po wydaniu Stoickiego Niepokoju – Swiernalis sięga po pierwszy numer z albumu, aby dać mu nowe życie i znaczenie. Zaproszenie do utworu Szum przyjęła najbardziej kolorowa postać, którą kojarzy kilka pokoleń Polaków – Majka Jeżowska.

Utwór wraz z klipem po dołączeniu Majki Jeżowskiej nabrał innego znaczenia. Tytułowy szum sprawia, że obsesyjny pościg za niewiadomą postacią i walka z samym sobą zyskuje kolejne warstwy meta znaczeń. Nie wiemy do końca, co jest prawdą, a co iluzją – co wydarzyło się naprawdę, a co było tylko projekcją umysłu zmęczonego nieustannym szumem serwowanym nam przez media, algorytmy i środowisko – czy świat istniejący w głowie jest światem, który widzimy też poza nią?

Zobacz również: Ariana Grande – eternal sunshine – recenzja albumu

Stoicki Niepokój to trzecia płyta Swiernalisa. Elegancka i emocjonalna jak poprzednie, ale brutalniejsza. Słowo to rzadko pada w kontekście muzyki alternatywnej, pop-rockowej, art-popowej czy ambitnego środka, ale jest to coś na rzeczy. Teksty Pawła, niezmiennie osobiste i szczere, trafiają tam, gdzie trafić powinny nie tracąc waloru aktualności. Wszystkie utwory powstały na przestrzeni ostatnich trzech lat, jakie upłynęły od ukazania się Psychicznego Fitnessu. To może tłumaczyć tytuł.

Fot. główna: materiały prasowe // fot. Jagoda Pikus

Katarzyna Florczak

Lubi pisać, czytać, czasem coś namaluje. Zdarza jej się oglądać serial do piątej nad ranem. Fanka starych kryminałów, spaghetti carbonara i zachodów słońca nad morzem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze