Twórcy nie zwalniają tempa! Helldivers 2 z kolejną obszerną aktualizacją

Solidne podniesienie maksymalnego poziomu, nowe zagrożenia środowiskowe, istotne zmiany balansu. To tylko niektóre z licznych zmian wprowadzonych w ostatnim patchu. 

Arrowhead Game Studios opublikowało we wtorek rano dość istotną aktualizację do gry Helldivers 2. Patch 01.000.200 jest dostępny już na PlayStation 5 i Steam. Podnosi on limit poziomów z 50 do 150 i dodaje zamiecie i burze piaskowe do listy planetarnych zagrożeń, z którymi mogą zmierzyć się Helldiversi, walcząc w imię zarządzanej demokracji.

Zobacz również: Helldivers 2 — recenzja gry. Prawdziwy smak demokracji

Potencjalnie bardziej interesująca dla wielu graczy jest lista zmian. Większoś z nich wydaje się mieć na celu zwiększenie przyjemności z rozgrywki. Pełne informacje o aktualizacji można przeczytać na stronie steam, natomiast przyjrzyjmy się pokrótce tym najważniejszym.

  • Misje ewakuacji istotnego personelu stały się łatwiejsze.
  • Misje niszczenia bunkrów dowodzenia stały się trudniejsze.
  • Modyfikatory operacji, które zwiększają czas odnowienia, zostały zmniejszone o połowę. Może się to okazać bardzo przydatnym wzmocnieniem dla wszystkich graczy
  • Ciężki i średni pancerz Helldiverów stał się bardziej skuteczny.

Wśród zmian w balansie broni, zwiększono obrażenia zadawane przez karabin przeciwpancerny, niszczyciel zapalający i dominator, a osłabiono sluggera. Różne typy wrogów również uległy osłabieniu, w szczególności Szarżujący i Spluwacz Żółci, ale za to potężny Tytan Żółci jest teraz odporny na ogłuszenie.

Wprowadzono również kilka poprawek, w tym irytujący błąd PS5, który resetował ustawienia zapisu po ponownym uruchomieniu gry.

Helldivers 2
screen z gry Helldivers 2 | PlayStation

Wśród elementów dodanych do gry pojawiła się również specjalna peleryna dla graczy. Twórcy udostępnili ją za darmo w ramach nagrody za skuteczną kampanię wyzwolenia planety Malevelon Creek, na której bitwy z automatonami przeszły już do legendy wśród community. Dodatkowo, w komunikacie prezydenta Super Ziemi (ojczyzna Helldiversów) możemy wyczytać, że 3 kwietnia został ogłoszony dniem pamięci ofiar wyzwolenia planety. Darmowy przedmiot, o którym mowa, to Peleryna Zemsty Upadłego Bohatera. Oznacza ona, że graczom udało się ostatecznie zemścić na Automatonach. Peleryna ta jest kolejną, na której widnieje charakterystyczna czaszka Helldivers.

Helldivers 2 peleryna
Peleryna Zemsty Upadłego Bohatera | Arrowhead

Źródło obrazka głównego: Oficjalna grafika promocyjna gry | Arrowhead Studios

Łukasz Biechoński

Nie straszny mu żaden zakątek popkultury. Ceni sobie tak samo teatralne musicale i opery jak kino splatter czy chorwackie sci-fi. Wierzy, że to nie budżet czyni dzieło, lecz artysta i jego wizja. Tabu dla niego nie istnieje tak długo, jak obie strony czują się w dyskusji komfortowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze