Nuclear War: A Scenario – Villeneuve będzie mieć swojego Oppenheimera?

Studio Legendary Entertainment wykupiło właśnie prawa do ekranizacji książki Annie Jacobsen (nominowanej do nagrody Pulitzera) Nuclear War: A Scenario. Ma być to kolejny wielki projekt Villeneuve’a po zakończeniu trylogii Diuna.

Powieść trafiła właśnie na listę bestsellerów magazynu New York Times. Nuclear War to literatura faktu. Opowiada o tym, co mogłoby stać się w przypadku wojny nuklearnej, w oparciu o dziesiątki ekskluzywnych wywiadów z ekspertami wojskowymi i cywilnymi. Ludzie ci stworzyli broń nuklearną; byli też wtajemniczeni w plany reagowania oraz odpowiedzialni za wszelkie decyzje, które musiałyby zostać podjęte.

Zobacz również: Najlepsze książki 2024 roku

Książka powstała z pomysłu Shane’a Salerno. Założyciel firmy The Story Factory przedstawił ją Jacobsen i pracował z nią nad manuskryptem. Podobnie jak Oppenheimer, film ma być mrożącą krew w żyłach opowieścią o tym, dokąd zmierza świat w czasach politycznej niestabilności, gdy zbyt wiele krajów dysponuje potencjałem nuklearnym.

Według wizji studia, Villeneuve miałby zająć się scenariuszem i/lub reżyserią filmu Nuclear War: A Scenario. Produkcją miałaby się zająć jego wieloletnia partnerka, Tanya Lapointe.

Źródło grafiki: Getty Images

Joanna Sekuła

Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Nauczycielka i tłumaczka. Trochę Gorzowianka, trochę nadal Kalifornijka. Miłośniczka punka, horrorów, maksymalizmu, diabłów tasmańskich. Pisze od piątego roku życia.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze