Kwietniowe premiery wydawnictwa Media Rodzina

Wiosna w pełni, a wraz z nią nowe, ekscytujące lektury od wydawnictwa Media Rodzina! W kwietniu czeka na Was prawdziwa mieszanka wybuchowa: od wciągających powieści dla młodzieży i dorosłych, po zabawne historie dla najmłodszych.

Josef Lewkowicz, Michael Calvin – Ocalony. Jak przetrwałem sześć obozów koncentracyjnych i zostałem łowcą nazistów

Kwiecień Media Rodzina

Jedna z ostatnich nieopowiedzianych jeszcze wielkich historii Holokaustu. To zapierająca dech w piersiach opowieść o niepokonanym harcie ducha, nieugiętej wierze i nadludzkiej odwadze, które przetrwały w obliczu prawdziwego zła. Josef Lewkowicz jako szesnastolatek stał się tylko numerem obozowym: więźniem 85314. Zmuszany do ciężkiej pracy w nieludzkich warunkach bezustannego zagrożenia przemocą i śmiercią, Josef był świadkiem niewypowiedzianego okrucieństwa, którego doświadczał w sześciu najstraszniejszych nazistowskich obozach koncentracyjnych: KL Plaszow, Auschwitz, Mauthausen, Ebensee, Melk i Amstetten. Kiedy nadeszła wolność, okazało się, że z jego liczącej ponad 150 osób rodziny ocalał tylko on. Pchany potrzebą wyrównania krzywd, dołączył do żydowskiej policji i dbał o porządek w obozie dla przymusowo przesiedlonych, a następnie jako członek wywiadu wojskowego armii Stanów Zjednoczonych, dowodził niewielką grupą oficerów poszukujących ukrywających się nazistowskich zbrodniarzy. Odegrał kluczową rolę w zidentyfikowaniu i postawieniu przed sądem Rzeźnika z Plaszowa, Amona Götha, w postać którego w filmie Lista Schindlera wcielił się Ralph Fiennes

Zobacz również: Kurt Cobain. Pod ciężarem nieba. Biografia – recenzja książki

Kristan Higgins – Zdejmij z nieba księżyc 

Kwiecień Media Rodzina

Joshua Park nie planował zostać wdowcem. W pracy ma status geniusza i odnosi olbrzymie sukcesy, ale prywatnie jest nieco nieporadny i obraca się w wąskim gronie bliskich. A teraz zupełnie nie wie, jak sobie poradzić z nową sytuacją. Lauren spodziewała się, że jej ukochany nie pozbiera się po nieuchronnej tragedii, dlatego ułożyła plan. Napisała do niego listy – po jednym na każdy miesiąc, na cały pierwszy rok po swojej śmierci. Za pomocą dwunastu listów Josh wyrusza w bolesną, piękną, a często pełną zabawnych epizodów podróż, by ponownie odnaleźć szczęście. Od zwykłego wyjścia po zakupy aż po znalezienie przyjaciela w przymierzalni sklepu, krok po kroku przechodzi przez czas żałoby, żeby pojąć najważniejszą lekcję Lauren – droga do szczęścia nigdy nie jest prosta.

Zobacz również: Komedia romantyczna – recenzja książki. Ani to komedia, ani romantyczna

Ohanka – Dreadful. Tom 4. Niebo pełne gwiazd

Finałowy tom zapierającej dech w piersiach serii Dreadful. Odmieniona Effie jest w stanie zrobić wszystko, aby uratować przyjaciół. Sojusz z Curtisem ma zapewnić im przewagę, ale czy na pewno będzie dobrym wyborem? Jak walczyć z zagrożeniem, kiedy nie wiadomo, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem? Przyjaciele z Gold Coast zostaną poddani ostatniej próbie, która da im szansę na wolność. Wolność od ucieczek, intryg oraz nieustającego ryzyka śmierci. Aby uzyskać odpowiedzi na najważniejsze pytania, będą musieli wiele poświęcić. Może się jednak okazać, że nie takiej prawdy oczekiwali…Tajemnice, zagadki, radość, miłość, cierpienie. Finał tej historii sprawi, że Dreadful na zawsze zostanie w Waszych sercach.

Zobacz również: Conan. Księga Pierwsza – recenzja książki. Na Croma, cóż za rzeźnia!

Jørn Lier Horst – Operacja Gra Pozorów

Tiril i Oliver z Biura Detektywistycznego nr 2 powracają w dwudziestym pierwszym tomiku swoich przygód! Elvestad kolejny raz staje się areną niecodziennych, tajemniczych zdarzeń. Pośrodku stromej górki z przyczepy spada opona samochodowa. Tiril i Oliverowi ledwie udaje się uniknąć zderzenia z oponą, która pędzi dalej ulicą. Podczas pogoni za nią detektywi natrafiają na trop… szajki wyjątkowo podstępnych złodziei, którzy kradną w ich miasteczku auta. Czy Tiril i Oliver zdemaskują przebiegłych przestępców?

 


Źródło: materiały prasowe (Media Rodzina)

Grafika główna: materiały promocyjne – kolaż (Media Rodzina)

Dominika Dąbek

Dużo ogląda. Jeszcze więcej czyta. Fanka Marvela, w szczególności jego kinowej odsłony oraz innych dobrych filmów, seriali i książek. W przerwach od tego wszystkiego składa zestawy Lego. W sieci znana jako movie_nika.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze