Przeklęty II – premiera serialu już 22 kwietnia

Przeklęty II, oryginalny serial dokumentalny HBO, zadebiutuje 22 kwietnia. Nowe odcinki będą miały swoją premierę co tydzień w HBO i na platformie HBO Max.

Przeklęty II to sześcioodcinkowa kontynuacja przełomowego, nagrodzonego statuetką Emmy serialu dokumentalnego Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta Andrew Jareckiego. Zadebiutował na antenie HBO w 2015 roku.  W części drugiej twórcy kontynuują swoje śledztwo na przestrzeni kolejnych ośmiu lat. Odkrywają ukryte materiały, rozmowy Dursta z więzienia, a także wywiady ze świadkami, którzy dopiero teraz odważyli się mówić.

Zobacz również: Ripley – recenzja serialu. Hipnotyzujący ukłon dla klasycznego suspensu

Na kilka godzin przed premierą ostatniego odcinka Durst został aresztowany w Los Angeles za morderstwo swojej długoletniej przyjaciółki Susan Berman. Przeklęty II skrupulatnie opisuje śledztwo trwające przez następne osiem lat. Durst oczekiwał i uczestniczył w procesie, odkrywając nowe informacje i śledząc rozwój sprawy przedstawianej przez prokuratora. Serial wyciąga na światło dzienne materiały. To wywiady ze współpracownikami Dursta, którzy nigdy wcześniej się nie ujawniali, rozmowy telefoniczne do przyjaciół, rodziny i prawników wykonywane z więzienia oraz nagrania wideo z przesłuchań, które odbyły się po jego aresztowaniu. W serialu znajdują się także szczere wywiady z obrońcami i prokuratorami, a także rozmowy z ławnikami i sędzią procesowym.

Dzięki dostępowi do kluczowych uczestników procesu, precyzji i przejrzystości Przeklęty II odkrywa świat zabójcy, któremu udało się uniknąć sprawiedliwości przez ponad trzydzieści lat.

Fot. główna: materiały prasowe HBO Max

Katarzyna Jarczak

Tiara przydzieliła ją do Slytherinu. Kocha kino skandynawskie, a w szczególności duńskie. Do tego stopnia, że postanowiła się nauczyć tego języka. Jej celem jest przeczytanie manifestu Dogme 95 w oryginale. Dzień bez obejrzenia filmu lub odcinka serialu uważa za stracony. Uwielbia festiwale filmowe. Uprawia pole dance, a od niedawna gra na perkusji. W wolnych chwilach czyta książki.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze