Majowe zapowiedzi wydawnictwa Prószyński i S-ka

Miłośnicy literatury z pewnością z niecierpliwością wyczekują majowych zapowiedzi wydawnictwa Prószyński i S-ka. Jak co miesiąc, wydawnictwo przygotowało bogatą ofertę książek dla czytelników w każdym wieku i o różnorodnych gustach. Wśród nowości znajdziemy zarówno literaturę piękną, jak i kryminały oraz powieści młodzieżowe. Poniżej lista najciekawszych zapowiedzi.

Meg Cabot – Pamiętnik księżniczki. Tom 3. Zakochana księżniczka

Majowe zapowiedzi wydawnictwa Prószyński i S-ka

Trzeci tom kultowej serii o księżniczce Mii. Hej, tu Mia. A nie, przepraszam, Jej Książęca Wysokość Amelia Mignonette Grimaldi Thermopolis Renaldo. Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie… w teorii. Jeszcze kilka tygodni temu byłam zwykłą nastolatką, mieszkałam na Manhattanie z grubym rudym kotem i matką zakochaną w moim nauczycielu matematyki. Od kiedy zostałam księżniczką, mam inne problemy. Na przykład muszę przygotować się do oficjalnej wizyty w Genowii, podczas której zadebiutuję w arystokratycznym towarzystwie… Łatwo nie jest, tym bardziej że – przynajmniej tak mi się wydaje – mój kuzyn chce się mnie pozbyć, by utorować sobie drogę do tronu, a ciążowe humory mamy – tego akurat jestem pewna – coraz bardziej działają mi na nerwy. Bycie księżniczką to wcale nie jest bajka. A zakochaną księżniczką… i to zakochaną w chłopaku innej dziewczyny… to nie bajka, a prawdziwy koszmar!

Zobacz również: Mister Hockey – recenzja książki. Lekka, jednak mało prawdopodobna historia

Katarzyna Puzyńska – Utopce (ilustrowane brzegi)

Majowe zapowiedzi wydawnictwa Prószyński i S-ka

Z okazji dziesięciolecia sagi czytelnicy współtworzą to wyjątkowe wydanie. Latem tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego czwartego roku ofiarą krwiożerczego wampira padły dwie osoby. Czy gwałtowna śmierć obu ofiar naprawdę jest dziełem upiora? A może to któryś z mieszkańców wsi miał swoje powody, żeby zabić? Trzydzieści lat później sprawę rozwikłać muszą Daniel Podgórski i kontrowersyjna Klementyna Kopp. Perturbacje w życiu prywatnym śledczych utrudniają dotarcie do prawdy. Czy odkryją tożsamość mordercy, czy obudzą tylko przyczajonego przez lata wampira i nic nie będzie już w stanie powstrzymać nadchodzącego zła?

 

Zobacz również: Modlitwa za nieśmiałe korony drzew – recenzja książki

Krystian Stolarz – Zbawca

Majowe zapowiedzi wydawnictwa Prószyński i S-ka

Pewnego dnia młody chłopak w białej szacie zaczyna strzelać do przypadkowych uczniów, po czym wypowiada słowa: „Zbawca pragnie sprawiedliwości” – i oddaje ostatni strzał, celując sobie w głowę. Julia Marzewska i Marcin Rau próbują rozwiązać sprawę. Okazuje się, że sprawca to zaginione przed ośmiu laty dziecko. Odnajdują się jeszcze dwie dziewczynki ubrane w białe szaty, które również zaginęły wiele lat temu. Obie podejmują próby samobójcze, poprzedzając je identycznymi słowami jak zamachowiec ze szkoły. Szybko okazuje się, że za sprawami porwanych i odnalezionych w tak szokujących okolicznościach dzieci stoi ktoś niebezpieczny, komu nie spodobało się, że jedna z jego owieczek przeżyła. Policjanci usiłują poznać jego motywy. Trwa wyścig z czasem, gdyż ofiar może być więcej. Mięsisty, przepojony autentyzmem kryminał stworzony przez policjanta wydziału kryminalnego, który wie, jak jest naprawdę.

Zobacz również: Tron Królowej Słońca – recenzja książki

Anna Karpińska – To wszystko przez ciebie

Majowe zapowiedzi wydawnictwa Prószyński i S-ka

Czasem świat wali się na głowę i całkowicie odmienia nasze życie. Właścicielka dużej warszawskiej firmy PR-owej, prowadzi ustabilizowane życie samotnej trzydziestopięciolatki. Nieliczne wolne chwile, których nie poświęca pracy, spędza w swoim eleganckim apartamencie na Kabatach, na ogół sama, ponieważ kolejne związki z mężczyznami szybko się kończą. Pozornie szczęśliwe życie przerywa wypadek samochodowy, w którym giną jej rodzice. Julia musi zaopiekować się Klarą, młodszą „siostrą”, która naprawdę jest jej córką… Jadąc zlikwidować rodzinny dom na Pojezierzu Brodnickim, sprzedany przez rodziców tuż przed ich tragiczną śmiercią, Julia będzie musiała stawić czoło demonom przeszłości i wyzwaniom przyszłości.

 


Źródło: materiały prasowe (Prószyński i S-ka)
Grafika główna: materiały promocyjne – kolaż (Prószyński i S-ka)

Dominika Dąbek

Dużo ogląda. Jeszcze więcej czyta. Fanka Marvela, w szczególności jego kinowej odsłony oraz innych dobrych filmów, seriali i książek. W przerwach od tego wszystkiego składa zestawy Lego. W sieci znana jako movie_nika.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze