Już jest oficjalny plakat tegorocznego Festiwalu w Cannes

Festiwal w Cannes opublikował oficjalny plakat 77. edycji.

Całe poetyckie piękno, hipnotyczna magia i pozorna prostota kina wyłaniają się w tej scenie z Sierpniowej Rapsodii, której autorem jest wielki japoński mistrz Akira Kurosawa. Film był prezentowany poza konkursem na festiwalu w Cannes w 1991 roku. Opowiada o babci, która była ofiarą bombardowania Nagasaki 9 sierpnia 1945 roku. Z czułością i kontemplacją przekazuje swoją wiarę w miłość i uczciwość swoim wnukom i amerykańskiemu siostrzeńcowi. Produkcja przypomina nam o tym, jak ważne jest zjednoczenie i poszukiwanie harmonii.

Zobacz również: Perfect Days – recenzja filmu. Pochwała prostego życia

Materiały prasowe Festival de Cannes
Materiały prasowe Festival de Cannes

Odzwierciedlając kino, tegoroczny plakat celebruje film z naiwnością i zachwytem. Daje każdemu głos i umożliwia emancypację. Pamięta o ranach i walczy z zapomnieniem. Świadczy o niebezpieczeństwach i wzywa do zjednoczenia. Łagodzi traumę i pomaga naprawić to, co żywe.

W kruchym świecie, który nieustannie kwestionuje inność, Festiwal w Cannes potwierdza przekonanie: kino jest uniwersalnym sanktuarium ekspresji i dzielenia się. Miejscem, w którym nasze człowieczeństwo jest zapisane tak samo jak nasza wolność.

Fot. główna: materiały prasowe Festival de Cannes

Katarzyna Jarczak

Tiara przydzieliła ją do Slytherinu. Kocha kino skandynawskie, a w szczególności duńskie. Do tego stopnia, że postanowiła się nauczyć tego języka. Jej celem jest przeczytanie manifestu Dogme 95 w oryginale. Dzień bez obejrzenia filmu lub odcinka serialu uważa za stracony. Uwielbia festiwale filmowe. Uprawia pole dance, a od niedawna gra na perkusji. W wolnych chwilach czyta książki.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze