Homo Twist z pierwszym singlem Nobody

Homo Twist to reaktywowany w 2023 roku projekt Macieja Maleńczuka – ciężki i mroczny powiew sztuki muzycznej, oparty o kapitalną sekcję rytmiczną. Elektryczny, gitarowy styl zespołu jest chropowaty, ciemny i głośny. Utwór Nobody to pierwszy singiel z mającej premierę już 26.04 płyty Spider.

Aby pokazać swój bogaty, 33-letni dorobek, Homo Twist postanowił uwiecznić go na płycie Spider. Oprócz 17 najważniejszych w dyskografii utworów, wydawnictwo jest bardzo bogato i kunsztownie zdobione. W limitowanym albumie deluxe znajduje się poligrafia obfitująca w zdjęcia, płyta CD oraz grawerowany pendrive, oczywiście z motywem pająka.

Zobacz równieżNajciekawsze koncerty 2024 roku w Polsce. Metallica, Justin Timberlake, Rod Stewart i więcej!

Nobody jest to tekst Emily Dickinson, który jest transcendentalny i całkowicie cały czas aktualny, tu się nic nie zmienia. Jest o tym, jak mając pewne konotacje show-biznesowe można stać się kimś, będąc nikim. Teledysk do piosenki został nagrany w warunkach live, nie robiliśmy do tego żadnego tapingu, tylko zagraliśmy utwór na żywo i go nagraliśmy. Scenografię robiła moja żona Ewa Maleńczuk. Na planie teledysku zgromadziliśmy mnóstwo artefaktów związanych z Homo Twist, ciągnących się już od lat 90, m.in. słynną czarną klepsydrę, która rozwiesiłem na murach w latach 90. Ktoś sądził, że umarłem, a to były tylko plakaty koncertu.

Maciej Maleńczuk

Fot. główne: materiały prasowe

Zuza Graczyk

Niewiele mówi, ale nadrabia pisaniem. Wszystkie pieniądze i czas wolny spędza na koncertach. Pasjonuje się przestarzałymi technologiami – uwielbia fotografię analogową i fizyczne kopie albumów muzycznych. W czasie wolnym czyta książki lub ogląda seriale.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze