Twenty One Pilots przesuwają premierę albumu Clancy

Amerykański duet Twenty One Pilots powrócił na początku roku z nowym singlem Overcompensate. Piosenka pociągnęła za sobą ogłoszenie siódmego albumu zespołu. Niestety, fani będą musieli poczekać na płytę dodatkowy tydzień.

Josh Dun i Tyler Joseph to duet z Ohio, który zdobył globalną popularność za sprawą hitu Stressed Out, który ukazał się w 2015 roku. Twórcy słyną również z budowania rozległego uniwersum, które stanowi integralną część ich muzyki. To właśnie dokładność w kreowaniu narracji wokół nowego albumu spowodowała jego opóźnienie. Jak tłumaczy w mediach społecznościowych wokalista grupy:

Kiedy pierwszy raz powiedziałem Joshowi oraz wszystkim w naszym zespole, że chciałem stworzyć teledysk do każdej piosenki z nadchodzącego albumu Clancy, tłumaczyłem to miłością do tych utworów i tym, że wierzyłem w nie wystarczająco, aby udawać, że śpiewam do każdego z nich przed kamerą. Właśnie to zrobimy, tak chcę zaprezentować ten album. Aby to osiągnąć, potrzebujemy trochę więcej czasu.

Tyler Joseph

Zobacz równieżTaylor Swift – The Tortured Poets Departament – recenzja albumu

Clancy ukaże się zatem nie 17, lecz 24 maja. Płyta będzie zawierała 13 utworów, z których każdy będzie posiadał swój własny teledysk. Kolejne wideo, wyreżyserowane pod okiem perkusisty zespołu, zadebiutuje w ten czwartek. W ramach promocji albumu zespół wyruszy w trasę koncertową, która rozpocznie się w sierpniu. Twenty One Pilots wystąpią w Polsce 9 kwietnia 2025 roku. Bilety na koncert w łódzkiej Atlas Arenie są dostępne TUTAJ.

Fot. główne: materiały prasowe

Zuza Graczyk

Niewiele mówi, ale nadrabia pisaniem. Wszystkie pieniądze i czas wolny spędza na koncertach. Pasjonuje się przestarzałymi technologiami – uwielbia fotografię analogową i fizyczne kopie albumów muzycznych. W czasie wolnym czyta książki lub ogląda seriale.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze