Egzystencjalne dylematy w nowym zwiastunie gry INDIKA

Wyrusz na wyprawę w poszukiwaniu własnego ja w tej prowokującej do myślenia grze od wydawcy 11 bit studios i studia Odd Meter.

Nad grą INDIKA – opartej na narracji, arthouse’owej produkcji przygodowej o zakonnicy zmagającej się z głosem diabła rozbrzmiewającym w jej głowie – wciąż wisi aura tajemniczości. Wydawca 11 bit studios i deweloper Odd Meter podkreślają egzystencjalną istotę nadchodzącej produkcji wraz z nowym zwiastunem. Gra wyjdzie na PC i konsolach w maju.

Zobacz również: The Thaumaturge – recenzja gry. Gotta catch’em all 

INDIKA zgłębia tematykę odkrywania siebie i tego jak zachowujemy się w obliczu wewnętrznego starcia naszych przekonań. Bohaterka gry wyrusza z klasztoru z misją dostarczenia ważnego listu. Zostaje tam zmuszona do konfrontacji z rzeczami, które zachwieją fundamentami jej własnej wiary. Czy jej oddanie sprawie, która zdaje się większa niż ona sama, było dobrowolnym poświęceniem? Brak równowagi nie tylko kształtuje jej historię, ale także wpływa na ludzi wokół niej. A niesprawiedliwość życia skłania do refleksji wszak czy nie jest to prawda, którą wszyscy możemy uznać?

Developerzy czerpią inspiracje z dzieł takich twórców filmowych jak Lanthimos, Aster i Aronofsky, a także wielkich literatury jak Bułhakow, Dostojewski i Gogol. INDIKA wplata w fabułę dezorientujące wątki i filozoficzne debaty toczone między bohaterami. Dbałość o szczegóły wykonania – od stylów architektonicznych po autentyczność religijnego dziedzictwa przedstawionego w grze sprawiają, iż produkcja sugestywnie oddaje atmosferę bogobojnych czasów, w których jest osadzona, a całość raczej zachęca do kontemplacji nad tematyką wiary czy grzechu niż stanowi zwykłą rozrywkę.

INDIKA
screen z gry INDIKA | Odd Meter

INDIKA to trzecioosobowa gra przygodowa łącząca eksplorację, zagadki środowiskowe i elementy platformowe. Gra wyjdzie 2 maja na PC, a później w tym samym miesiącu na konsolach (PS5, XSX|S). Natomiast część przychodów wygenerowanych przez grę INDIKA trafi wprost na pomoc dzieciom dotkniętym wojną na Ukrainie. Więcej informacji o grze oraz materiałów promocyjnych można znaleźć na oficjalnym profilu na X (dawniej Twitter).


Źródło obrazka głównego: materiały prasowe | 11 Bit Studios

Łukasz Biechoński

Nie straszny mu żaden zakątek popkultury. Ceni sobie tak samo teatralne musicale i opery jak kino splatter czy chorwackie sci-fi. Wierzy, że to nie budżet czyni dzieło, lecz artysta i jego wizja. Tabu dla niego nie istnieje tak długo, jak obie strony czują się w dyskusji komfortowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze