Beyond Galaxyland z pierwszym trailerem

Wyrusz w nieskończoność, a nawet dalej w nowej, pomysłowej, pixel-artowej grze przygodowej.

Wydawca gier niezależnych – United Label – zapowiedział dziś Beyond Galaxyland. To zupełnie nowa produkcja, której akcja rozgrywać będzie się wśród gwiazd. Jej autorem jest mieszkający w Chicago deweloper i producent muzyczny Sam Enright. Natomiast jego inspirowane klasycznymi filmami dzieło zadebiutuje na PC oraz konsolach Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series S/X jeszcze w tym roku.

Zobacz również: Star Wars: Dark Forces Remaster — recenzja gry. Ponowna iskra rebelii

Licealista Doug zostaje zabrany do Galaxylandu na chwilę przed katastrofalną destrukcją Ziemi. Ta nadchodzi nieuchronnie z rąk niebiańskiego niszczyciela światów, określanego mrocznym mianem The End. Na pierwszy rzut oka miejsce wydaje się być wręcz rajem, ale czy naprawdę tak jest? Doug wyrusza na wyprawę w towarzystwie uzbrojonej świnki morskiej Boom Boom, wrażliwego robota o imieniu MartyBot oraz wielu równie ekscentrycznych towarzyszy. Wspólnie spróbują odkryć prawdę o Galaxylandzie i cofnąć rozpętaną na Ziemi apokalipsę. Będzie to wymagało nie tylko niezwykłej odwagi, ale też niebanalnych zdolności.

Beyond Galaxyland to zupełnie nowe spojrzenie na gry i przygody RPG sprzed lat. W trakcie galaktycznej wyprawy gracze odwiedzą wiele różnorodnych planet. Na ich powierzchni znajdą zarówno pełne życia dżungle, jak i rozświetlone neonami miasta czy cybernetyczne kasyna. Gra łączy wyzwania platformowe z rozwiązywaniem zagadek, jak również angażującym systemem walki turowej. W epickich pojedynkach gracz stanie naprzeciw kreatur i bossów poszukiwanych w całym wszechświecie.

Zobacz również: Prince of Persia: The Lost Crown — recenzja gry. Znakomity powrót serii

Beyond Galaxyland
screen z gry Beyond Galaxyland | Better Gaming

Premiera Beyond Galaxyland zaplanowana została na 2024 rok. Jednocześnie gra powstaje z myślą o PC oraz konsolach Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series S/X.


Źródło obrazka głównego: materiały prasowe | Better Gaming

Łukasz Biechoński

Nie straszny mu żaden zakątek popkultury. Ceni sobie tak samo teatralne musicale i opery jak kino splatter czy chorwackie sci-fi. Wierzy, że to nie budżet czyni dzieło, lecz artysta i jego wizja. Tabu dla niego nie istnieje tak długo, jak obie strony czują się w dyskusji komfortowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze