Jake Gyllenhaal Uznany za niewinnego. Zwiastun nowego serialu

Apple TV+ opublikowało 1 maja zwiastun nowego miniserialu z Jake’m Gyllenhaalem – Uznany za niewinnego. Produkcja będzie mieć osiem odcinków.

Uznany za niewinnego to remake filmu o tym samym tytule z 1990 roku, w którym główną rolę grał Harrison Ford. Oba przedsięwzięcia oparte są na bestsellerowej powieści Scotta Turowa z 1987 roku.

Serial opowiada o przerażającym morderstwie, które wstrząsa biurem prokuratora w Chicago. Okazuje się, że jego główny zastępca Rusty Sabich (Gyllenhaal) jest podejrzany o zbrodnię. „Seria eksploruje obsesję, seks, politykę oraz siłę i granice miłości, podczas gdy oskarżony walczy o utrzymanie rodziny i małżeństwa” – czytamy w oficjalnym opisie.

Zobacz również: Martwi detektywi – recenzja serialu. Duchy też potrzebują wsparcia

Oprócz Jake’a w serialu wystąpią: Ruth Negga, Bill Camp, Elizabeth Marvel, Nana Mensah, Peter Sarsgaard. David E. Kelley (Wielkie Kłamstewka) pełni rolę showrunnera i producenta wykonawczego obok Gyllenhaala, Dustina Thomasona i legendarnego J.J. Abramsa.

W opublikowanym niedawno zwiastunie widzimy przebłyski pikantnego romansu między główną postacią a kobietą o imieniu Carolyn. Wkrótce dowiadujemy się, że Carolyn jest ofiarą straszliwej zbrodni. Czy winny jest Sabich?

Uznany za niewinnego zadebiutuje na Apple TV+ w środę, 12 czerwca, z dwoma odcinkami. Kolejne sześć odcinków będziemy mogli zobaczyć w tygodniowych odstępach.


Źródło grafiki: variety.com

Joanna Sekuła

Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Nauczycielka i tłumaczka. Trochę Gorzowianka, trochę nadal Kalifornijka. Miłośniczka punka, horrorów, maksymalizmu, diabłów tasmańskich. Pisze od piątego roku życia.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze