Nowe zdjęcie z filmu Obcy: Romulus

Studio 20th Century opublikowało nowe zdjęcie ksenomorfa z nadchodzącego filmu Obcy: Romulus. Dotychczas potwór widoczny był w zwiastunie ledwie przez ułamek sekundy.

Nowy kadr nie ujawnia niczego na temat fabuły, za to możemy podziwiać ikonicznego potwora w całej okazałości:

Uśmiechnij się! | 20th Century Studios

Film wyreżyseruje Fede Alvarez, odpowiedzialny za takie hity, jak Nie Oddychaj, czy remake Martwego Zła. Jednym z producentów jest Ridley Scott, czyli twórca oryginalnego Obcego. W rolach głównych zobaczymy Cailee Spaeny (Civil War), Davida Jonssona, Archiego Renaux, Isabelę Merced, Spike’a Fearna, Aileen Wu.

Zobacz również: SLAVNI 2024 – relacja z chorzowskiego festiwalu

Rozmawiając z Variety na początku tego roku, Alvarez potwierdził, że jego nowy film rozgrywa się 20 lat po pierwszej części. Jak powiedział reżyser: „według mnie nie jest to naruszenie kanonu. Osobistą przyjemność sprawia mi pewność, że wszystko się zgadza i jest częścią historii serii Obcy – nie tylko w kwestii fabuły, ale też przy sposobie jej realizacji. Rozmawiałem z Ridleyem [Scottem] jako producentem i długo naradzałem się z Jamesem Cameronem na poziomie scenariusza. Gdy film był już gotowy, pokazałem go im”.

Kontynuował: „Wszyscy są naprawdę ważni, od nadzorcy efektów wizualnych w Obcych po twórców miniatur, a zatrudniliśmy ich wielu do pracy nad filmem. W przeciwnym razie trudno byłoby osiągnąć zamierzony styl, wygląd i klimat filmu. Cały ten proces był największą przyjemnością z tworzenia tego filmu”.

Obcy: Romulus trafi do kin 15 sierpnia 2024.

Źródło grafiki: IMDB

Joanna Sekuła

Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Nauczycielka i tłumaczka. Trochę Gorzowianka, trochę nadal Kalifornijka. Miłośniczka punka, horrorów, maksymalizmu, diabłów tasmańskich. Pisze od piątego roku życia.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze