Eurowizja 2024 – wszyscy finaliści są już znani

Drugi półfinał największego konkursu piosenki w Europie już za nami. Po dziewiętnastu ekscytujących występach znamy już wszystkich finalistów tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji.

W dzisiejszej rywalizacji wzięli udział przedstawiciele szesnastu państw starających się o udział w Wielkim Finale oraz trzy państwa już się w nim znajdujące (Francja, Włochy i Hiszpania – przedstawiciele Wielkiej Piątki).

Zobacz również: Popkulturowy przegląd miesiąca – najciekawsze premiery filmów, gier, książek i komiksów maja

Mimo kontrowersji dookoła Izraelskiego występu koncert obył się bez żadnych zakłóceń. Wśród absolutnych faworytów fanów znalazł się Nemo ze Szwajcarii. Wiele emocji wzbudził też występ pochodzącej z Grecji Mariny Satti. Już teraz jest ona wielką gwiazdą w swojej ojczyźnie, a teraz zapowiada się, że rozpocznie karierę międzynarodową. Armeński zespół Ladaniva zaskoczył nowoczesnym przedstawieniem folkowej muzyki.

Zobacz również: Dua Lipa – Radical Optimism – recenzja albumu

eurowizja

W Wielkim Finale znaleźli się: Armenia, Austria, Estonia, Gruzja, Grecja, Izrael, Łotwa, Niderlandy, Norwegia oraz Szwajcaria.

Nowych zwycięzców poznamy już w tę sobotę podczas koncertu rozpoczynającym się o godzinie 21:00. Macie już swoich faworytów?


Źródło obrazka wyróżniającego: materiały promocyjne
Julia Stolpa

Za dnia korpo, w nocy zaś redakcja. Dużo słucha, dużo ogląda, a najwięcej czyta. Miłośniczka kryminałów i fantastyki w nowoczesnym wydaniu. Nie pogardzi również podróżami i poznawaniem bardziej lokalnych obszarów popkultury.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze