Śleboda – ruszyły zdjęcia do nowego serialu SkyShowtime

Przedstawiciele serwisu SkyShowtime ogłosili dzisiaj, że na Podhalu trwają właśnie zdjęcia do najnowszej produkcji własnej w Polsce. Serial SkyShowtime Original Śleboda to pierwsza produkcja nad Wisłą realizowana na zamówienie serwisu.

Sześcioodcinkowy serial SkyShowtime Original Śleboda oparty zostanie na pierwszej części popularnej serii etno-kryminałów autorstwa Małgorzaty Fugiel-Kuźmińskiej oraz Michała Kuźmińskiego. Za reżyserię odpowiada Michał Gazda wspólnie z Bartoszem Blaschke. Autorem zdjęć jest Tomasz Augustynek. Producentką serialu jest Magdalena Szwedkowicz.

Zobacz również: Gwiezdne Wojny: Opowieści z Imperium – recenzja serialu. Long live the Empire

śleboda
Fot. SkyShowtime

W roli głównej zobaczymy Marię Dębską w roli Anki Serafin, wykładowczyni uniwersyteckiej. Maciej Musiał zagra dziennikarza Sebastiana Strzygonia. Piotr Pacek pojawi się jako Jędrek Chowaniec – lokalny policjant. Serial opowie historię młodej antropolożki z Krakowa (Maria Dębska), która w poszukiwaniu siebie ucieka w góry i przypadkowo odkrywa zwłoki. Anka szybko zostaje wplątana w rozwiązanie zagadki morderstwa. Jej losy nierozerwalnie splatają się z Sebastianem (Maciej Musiał), zuchwałym dziennikarzem szukającym sensacji, oraz Jędrkiem (Piotr Pacek), lokalnym policjantem, z którym mieli się ku sobie jako nastolatkowie.

Zobacz również: Manhunt — recenzja serialu. Ameryka w odcieniach szarości

Kolejni członkowie obsady zostaną ogłoszeni w późniejszym terminie. Kai Finke, Chief Content Officer w SkyShowtime, powiedział:

Jesteśmy podekscytowani, że możemy przenieść na ekran tę porywającą powieść. Wraz z Marią Dębską, Maciejem Musiałem i Piotrem Packiem na czele obsady, nie możemy się doczekać, jak w nadchodzących miesiącach serial nabierze kształtu. Oryginalne seriale, takie jak Śleboda, reprezentują nasze nieustające zaangażowanie w dostarczanie naszym widzom lokalnej rozrywki, produkowanej przez lokalnych twórców i z udziałem lokalnych gwiazd.

Fot. główna: Materiał prasowy/SkyShowtime.

Anna Baluta

Jeśli nie odpisuje, to pewnie ogląda serial. Wykształcona amerykanistka, która z premedytacją zapisuje się na kolejne zajęcia z telewizji. Jak nie ogląda to czyta, słucha albumów, czasem przypomni sobie o studiowaniu i pracy - ale to w międzyczasie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze