A Quiet Place: Day One – drugi zwiastun filmu

Studio Paramount udostępniło 9 maja kolejny zwiastun A Quiet Place: Day One. Jak sama nazwa wskazuje, prequel opowiada o tym, jak rozpoczęły się wydarzenia z Cichego Miejsca.

Pierwszy zwiastun ukazał się w lutym w przerwie Super Bowl, czyli najbardziej pożądanym czasie reklamowym w USA. Drugi zwiastun stanowi swoiste rozszerzenie pierwszego. Widzimy w nim kolejnego bohatera, jeszcze więcej chaosu oraz kolejne potwory.

Kot Frodo należy do Sam (Lupita Nyong’o), która na najnowszym plakacie stoi obok Erica (Joseph Quinn). Para decyduje się połączyć siły w obliczu nagłego chaosu w Nowym Jorku. Slogan Stay quiet, stay alive podkreśla wagę ciszy w specyficznej grze o przetrwanie.

Plakat filmu | Paramount

A Quiet Place: Day One bazuje na oryginalnym pomyśle reżysera dwóch pierwszych filmów, Johna Krasinskiego. Nie skupia się jednak na postaciach odgrywanych przez niego samego oraz Emily Blunt. Zamiast tego, zobaczymy historię pierwszej inwazji krwiożerczych kosmitów, polujących za pomocą dźwięku.

Zobacz również: Kaskader – recenzja filmu. Kciuk w górę

W filmie pojawia się nowa gwiazdorska obsada, w tym zdobywczyni Oscara Lupita Nyong’o, znany ze Stranger Things Joseph Quinn oraz Alex Wolff (Hereditary). W horrorze zobaczymy również jedną znajomą twarz – będzie to Djimon Hounsou, który ponownie wcieli się w swoją tajemniczą postać (wcześniej określaną jako „Człowiek na wyspie”) z Cichego Miejsca 2.

Reżyserem filmu jest Michael Sarnoski. Premiera 28 czerwca.


Źródło grafiki: oficjalne materiały promocyjne filmu

Joanna Sekuła

Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Nauczycielka i tłumaczka. Trochę Gorzowianka, trochę nadal Kalifornijka. Miłośniczka punka, horrorów, maksymalizmu, diabłów tasmańskich. Pisze od piątego roku życia.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze