Kolejny film anime w polskich kinach – Mobile Suit Gundam SEED Freedom

Mobile Suit Gundam SEED Freedom to nowa odsłona znanego uniwersum o mechach. Japońska premiera odbyła się 26 stycznia. Film trafi do polskich kin w czerwcu.

Animacja jest kontynuacją serii Mobile Suit Gundam SEED i Mobile Suit Gundam SEED Destiny. Akcja toczy się rok po wydarzeniach z Destiny. Narastają ruchy niepodległościowe, a agresja ze strony Blue Cosmos staje się coraz bardziej dotkliwa. W celu przywrócenia stabilności sytuacji, powstaje globalna agencja monitorująca pokój o nazwie COMPASS, a na jej czele staje Lacus.

Zobacz również: TOP 10 zapomnianych filmów anime

Kira i jego towarzysze, jako członkowie COMPASS, interweniują w różnych regionalnych konfliktach. W tym czasie nowo powstały naród, znany jako Foundation, proponuje wspólną operację mającą na celu przeciwdziałanie wpływom i działaniom twierdzy Blue Cosmos.

Mobile Suit Gundam SEED Freedom będzie można zobaczyć w Multikinie od 21 czerwca, w Heliosie w dniach 22-23 czerwca. Nie wiadomo jeszcze, czy produkcja pojawi się w Cinema City.


Źródło grafiki: oficjalny materiały promocyjne filmu | Bandai Namco

Joanna Sekuła

Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Nauczycielka i tłumaczka. Trochę Gorzowianka, trochę nadal Kalifornijka. Miłośniczka punka, horrorów, maksymalizmu, diabłów tasmańskich. Pisze od piątego roku życia.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze