Breslau – początek zdjęć do pierwszego polskiego serialu Disney+

Wystartowały zdjęcia do pierwszej polskiej produkcji oryginalnej Disney+. Producentem serialu jest ATM Grupa. Serial otrzymał tytuł roboczy Breslau.

W serialu Breslau wystąpią m.in. Tomasz Schuchardt (Jesteś Bogiem, Chrzest), Agata Kulesza (Róża, Ida) i Sandra Drzymalska (IO, Filip). Reżyserem jest Leszek Dawid, a za scenariusz odpowiadają Bartosz Janiszewski oraz Magdalena Żakowska.

Zobacz również: Najlepsze seriale komediowe

breslau
Fot. Tomasz Schuchardt/Interia Film

Akcja ośmioodcinkowego serialu kryminalnego rozgrywa się w 1936 roku w ówczesnym Breslau (obecnie Wrocław). Komisarz Franz Podolsky pracuje nad sprawą brutalnego morderstwa. W związku ze zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi presja na rozwikłanie zagadki jest olbrzymia.

Magdalena Cieślak, Dyrektor Produkcji Oryginalnych Disney+ w Europie Środkowej i Wschodniej, powiedziała:

To ważny moment dla Disney+ w Polsce. Jest to nasza pierwsza oryginalna produkcja w tej części Europy. Bardzo się cieszymy, że przy tym projekcie pracują tak cenieni, zdolni i doświadczeni twórcy oraz aktorzy. Dzięki serialowi o tytule roboczym Breslau bogata oferta produkcji przeznaczonych dla dorosłych widzów będzie jeszcze szersza.

Zobacz również: Co robią z nami filmy – wywiad z reżyserem spektaklu „Wirujący seks. Polskie love story”

Producentem serialu jest ATM Grupa, największe niezależne studio produkcyjne w Polsce, wielokrotnie nagradzane, specjalizujące się w produkcji fabularnej. W swoimi dorobku ma takie tytuły jak: Wataha, Zachowaj spokój, czy Absolutni debiutanci. Projekt realizowany jest w Polsce ze wsparciem finansowym przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fot. główna: Disney+

Anna Baluta

Jeśli nie odpisuje, to pewnie ogląda serial. Wykształcona amerykanistka, która z premedytacją zapisuje się na kolejne zajęcia z telewizji. Jak nie ogląda to czyta, słucha albumów, czasem przypomni sobie o studiowaniu i pracy - ale to w międzyczasie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze