Łona x Konieczny x Krupa prezentują pierwszy instrumentalny singiel z albumu TAXI

KIEDYŚ TO BYŁO w wersji muzycznej promuje nadchodzącą premierę albumu TAXI INSTRUMENTAL — wyjątkową wersję płyty tria Łona x Konieczny x Krupa, w której główną rolę pełni muzyka inspirowana nocnym życiem miasta i historiami zasłyszanymi w taksówkach.

Singiel jest pełen kontrastów. Mocny groove bębnów i partii basowych przywodzący na myśl twórczość artystów z Detroit łączy się z lirycznymi partiami saksofonów i wokali z najważniejszymi wpływami jazzu oraz muzyki soul. Całość dopełnia stylizowane solo gitar, które kończą naszą nostalgiczną podróż po czasach przeszłych.

Zobacz również: Justice – Hyperdrama – recenzja płyty

Łona x Konieczny x Krupa stworzyli wyjątkowe, bardzo zróżnicowane utwory z pogranicza jazzu, hip-hopu i elektroniki. Muzyka na TAXI INSTRUMENTAL to misterna konstrukcja, na którą składają się nagrania wielu instrumentów akustycznych, syntezatorów, a nawet field recording.

Oprócz tego w preorderze dostępne jest wyjątkowe wydanie CD albumu TAXI: BOX DELUXE. Znajduje się w nim m. in. unikalna książeczka Co by tu powiedzieć, żeby nie skłamać. Jest to zredagowany przez Łonę obszerny wybór fragmentów z rozmów prowadzonych przez Zuzannę Głowacką z taksówkarzami. Konwersacje te posłużyły za inspirację do powstania tekstów na płytę. Pozwala to zajrzeć w głąb procesu twórczego i rzucić trochę światła na kulisy powstawania tego niecodziennego albumu.

Fot. główne: materiały prasowe

Zuza Graczyk

Niewiele mówi, ale nadrabia pisaniem. Wszystkie pieniądze i czas wolny spędza na koncertach. Pasjonuje się przestarzałymi technologiami – uwielbia fotografię analogową i fizyczne kopie albumów muzycznych. W czasie wolnym czyta książki lub ogląda seriale.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze