Szōgun z kolejnymi sezonami!

Disney+ zapowiada kolejne sezony docenionego przez krytyków globalnego hitu Szōgun. Saga będzie kontynuowana – powstaną prawdopodobnie dwa dodatkowe sezony. Twórcy cieszącego się uznaniem krytyków serialu rozpoczynają prace nad jego kontynuacją.

W prace zaangażują się kluczowi partnerzy kreatywni serialu Szōgun, w tym współtwórcy, producenci wykonawczy i scenarzyści Justin Marks i Rachel Kondo. Ponadto zajmują się tym także producent wykonawczy Michaela Clavell oraz gwiazda serialu i producent Hiroyuki Sanada. Termin rozpoczęcia produkcji nie jest jeszcze znany, ale prace nad stworzeniem scenariusza rozpoczną się już latem tego roku.

Zobacz również: Najlepsze seriale 2024 roku

Jest to oryginalna adaptacja bestsellerowej powieści Jamesa Clavella. Akcja rozgrywa się w Japonii w 1600 roku, u progu wojny domowej, która zdefiniuje nadchodzące stulecie. Producent Hiroyuki Sanada występuje w serialu jako Lord Yoshii Toranaga. Walczy o życie, gdy jego wrogowie z Rady Regentów jednoczą się przeciwko niemu. Kiedy tajemniczy europejski statek pojawia się w okolicy wioski rybackiej, jego angielski pilot John Blackthorne dzieli się informacjami. Mogą one pomóc Toranadze zdobyć przewagę i zniszczyć potężne wpływy wrogów Blackthorne’a – księży jezuitów i portugalskich kupców.

Fot. główna: Materiał prasowy/Disney+

Anna Baluta

Jeśli nie odpisuje, to pewnie ogląda serial. Wykształcona amerykanistka, która z premedytacją zapisuje się na kolejne zajęcia z telewizji. Jak nie ogląda to czyta, słucha albumów, czasem przypomni sobie o studiowaniu i pracy - ale to w międzyczasie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze