Cillian Murphy powróci w 28 Lat Później

W miarę pojawiania się kolejnych szczegółów na temat długo oczekiwanego sequela 28 Lat Później, jednym z największych pytań było: czy niedawny zdobywca Oscara Cillian Murphy powróci do obsady? Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź.

W niedawnym wywiadzie dla Deadline zapytano prezesa Sony, Toma Rothmana, czy Murphy dołączy do obsady. Wcześniej ogłoszono, że powróci jako producent wykonawczy, ale nie było jasne, czy zagra główną rolę z oryginału, 28 Dni Później.

Tak, ale w sposób zaskakujący i… rosnący, tak to ujmę” – odpowiedział Rothman. „To [reżyser] Danny [Boyle] w najlepszym wydaniu, w połączeniu z bardzo komercyjnym gatunkiem, jak w przypadku Edgara Wrighta i Baby Driver. Czasami, gdy umieścisz prawdziwego reżysera na arenie komercyjnej, podnosi to jego wartość”.

Jak wspomina Rothman, oznacza to ponowne spotkanie Murphy’ego, Boyle’a i współscenarzysty Alexa Garlanda ponad dwie dekady po 28 Dni Później. Warto jednak zauważyć, że trio pracowało razem od tego czasu nad Sunshine (2007).

Murphy znajdzie się w gwiazdorskiej obsadzie obok Ralpha Fiennesa, Jodie Comer i Aarona Taylor-Johnsona. 28 Dni Później było jedną z jego przełomowych ról w 2002 roku. Wcielił się w Jima, kuriera rowerowego, który obudził się ze śpiączki w postapokaliptycznym Londynie po tym, jak wirus wywołujący agresję doprowadził do rozpadu społeczeństwa. Murphy nie powrócił w 28 Tygodni Później (2007), który podążał za innymi postaciami.

Po raz pierwszy dowiedzieliśmy się, że 28 Lat Później zostało oficjalnie zatwierdzone w styczniu. Seria ma odrodzić się jako trylogia.

28 Lat Później ma trafić do kin 20 czerwca 2025 roku.


Źródło grafiki: kadr z filmu 28 Dni Później

Joanna Sekuła

Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Nauczycielka i tłumaczka. Trochę Gorzowianka, trochę nadal Kalifornijka. Miłośniczka punka, horrorów, maksymalizmu, diabłów tasmańskich. Pisze od piątego roku życia.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze