Kolejne przetasowania w zepole twórców filmowego Blade’a

Po sześciu latach od pierwszej zapowiedzi, zawirowań wokół filmu o łowcy wampirów nie ubywa. Czy kolejne przetasowania na stanowiskach kreatywnych wyjdą ostatecznie filmowi na dobre?

Scenariusz ekranizacji przygód Blade’a znowu wymaga wprowadzenia poważnych zmian.  Marvel po raz kolejny szuka nowego scenarzysty. Na ten moment nie wiadomo, jak poszukiwania osoby do naniesienia poprawek wpłyną na datę rozpoczęcia zdjęć, zaplanowaną na koniec tego roku. Ewentualne opóźnienie w tej kwestii może poskutkować kolejnym przesunięciem kinowej premiery filmu.

Zobacz również: X-men ‘97 – recenzja serialu. Sentyment to nie wszystko

Blade
Blade | mizuriofficial

W rolę tytułowego łowcy wampirów ma się wcielić nagrodzony dwoma oscarami aktor Mahershala Ali. Natomiast stanowisko rezysera obecnie obejmuje Yann Demange, który w zeszłym roku zastąpił na tym stanowisku Bassama Tariqa. Studio szacuje budżet produkcji na około 100 milionów dolarów. To znacznie mniej niż kilka ostatnich premier spod znaku Marvela. Taka decyzja została podyktowana naciskiem na bardziej kameralna historię bohatera oraz maksymalizację zysków z kin. Premiera filmu Blade zaplanowana jest na ten moment na 7 listopada 2025 roku.


Źródło obrazka głównego: materiały promocyjne | Marvel Studios

Łukasz Biechoński

Nie straszny mu żaden zakątek popkultury. Ceni sobie tak samo teatralne musicale i opery jak kino splatter czy chorwackie sci-fi. Wierzy, że to nie budżet czyni dzieło, lecz artysta i jego wizja. Tabu dla niego nie istnieje tak długo, jak obie strony czują się w dyskusji komfortowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze