Nowe przeszkody na drodze producentów Mission: Impossible 8

Amerykańskie portale informują, że stracono kontrolę nad budżetem, który rozrósł się do 400 milionów dolarów i i nadal rośnie. Kwestie finansowe wywołują konflikty pomiędzy Tomem Cruise’em a szefami Paramountu. Co dalej z najbardziej widowiskową odsłoną przygód Ethana Hunta i oddziału IMF? 

Studio Paramount Pictures było niezadowolone z wyników finansowych filmu Mission Impossible Dead Reckoning Part One na dużym ekranie. Decyzją wynikającą z tej sytuacji było porzucenie pomysłu określenia ósmej części jako bezpośredniej kontynuacji i powrót do regularnej numeracji odsłon. Wygląda na to, że zwrot kosztów z produkcji ósmej części może okazać się jeszcze większym wyzwaniem niż poprzednio.

Zobacz również: Mission: Impossible – Dead Reckoning: Part One – recenzja filmu

Kadr z filmu Mission: Impossible - Dead Reckoning
Kadr z filmu Mission: Impossible – Dead Reckoning

Insiderzy z planu zdjęciowego informują o awarii sprzętu w trakcie filmowania scen z udziałem łodzi podwodnej. Gimbal odpowiedzialny za opuszczanie konstrukcji uległ awarii. W rezultacie sprzęt zablokował się z powodu własnego ciężaru. Spowodowało to konieczność przeprowadzenia naprawy i tym samym wstrzymanie produkcji zdjęć na kilka tygodni. Cała sytuacja prowadzi do szacunkowych kosztów rzędu 25 milionów dolarów. Kulisy produkcji sugerują, że z powodu licznych opóźnień, z jakimi boryka się produkcja ósmej części Mission: Impossible, aktualny budżet filmu może wzrosnąć na ten moment do 400 milionów dolarów.

Biorąc pod uwagę zarobki poprzednika, które wyniosły ostatecznie 567 milionów $, oraz spadające zainteresowanie widzów wysokobudżetowymi filmami akcji w kinie, ciężko myśleć tu o sukcesie finansowym. Przekonamy się o tym już za rok, gdy MI 8 trafi w końcu do kin.


Źródło obrazka głównego: materiały prasowe | SkyShowtime

Łukasz Biechoński

Nie straszny mu żaden zakątek popkultury. Ceni sobie tak samo teatralne musicale i opery jak kino splatter czy chorwackie sci-fi. Wierzy, że to nie budżet czyni dzieło, lecz artysta i jego wizja. Tabu dla niego nie istnieje tak długo, jak obie strony czują się w dyskusji komfortowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze