Polski dubbing już dostępny w The Thaumaturge

Polski RPG osadzony w Warszawie doczekał się w końcu rodzimego dubbingu. Wyczekiwana przez graczy aktualizacja trafiła już do gry.

Studio developerskie Fool’s Theory i wydawca 11 bit studios mają przyjemność ogłosić, że od dziś wszyscy bohaterowie The Thaumaturge, narracyjnej gry RPG rozgrywającej się w 1905 roku w Warszawie, przemawiają w rodzimym języku.

The Thaumaturge to izometryczna gra RPG, która łączy wciągającą narrację z moralnie niejednoznacznymi wyborami. Stworzona przez Fool’s Theory i wydana przez 11 bit studios, pozwala graczom wcielić się w Wiktora Szulskiego. To utalentowany, ale udręczony przez własne demony taumaturg, który przemierza ulice Warszawy z początku XX wieku.

Zobacz również: The Thaumaturge – recenzja gry. Gotta catch’em all 

Na początku XX wieku Warszawa została podzielona przez zaborców. Z biegiem lat próbowali oni usunąć język polski ze wszystkich dziedzin życia, w tym ze szkół. Dążenie to ostatecznie zakończyło się niepowodzeniem dzięki dzielnemu duchowi Polski i jej mieszkańców. Niemniej zespół deweloperów postanowił uhonorować głosy społeczności wszak polski dubbing był od czasu premiery jednym z najbardziej pożądanych dodatków.Aby zachować słowiański posmak narracji w grze, pierwotnie angielskie dialogi zostały nagrane przez polskich aktorów. Teraz wracają oni do swych ról wraz z polskim dubbingiem. Dzięki nasyceniu dialogów z gry warszawskim klimatem, słownictwem z epoki i wyrażeniami, które nie są obecne w dzisiejszej codziennej mowie, The Thaumaturge z polskimi głosami zapewnia graczom jeszcze bardziej realistyczne wrażenia.

Gra jest dostępna na PC. Natomiast wersja konsolowa gry ukaże się jeszcze w tym roku. Aby uczcić dzisiejszą premierę polskiej wersji językowej, produkcja jest obecnie przeceniona o 25% na Steam.


Źródło obrazka głównego: materiały prasowe | 11 Bit Studios

Łukasz Biechoński

Nie straszny mu żaden zakątek popkultury. Ceni sobie tak samo teatralne musicale i opery jak kino splatter czy chorwackie sci-fi. Wierzy, że to nie budżet czyni dzieło, lecz artysta i jego wizja. Tabu dla niego nie istnieje tak długo, jak obie strony czują się w dyskusji komfortowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze