Popkulturowy przegląd miesiąca – najciekawsze premiery filmów, gier, książek i komiksów czerwca

Czerwiec przynosi ze sobą mnóstwo emocji i nowości w świecie popkultury. Miłośnicy filmów, gier, książek i komiksów mogą liczyć na wiele interesujących premier, które z pewnością umilą letnie wieczory. Zapraszamy na kolejny Popkulturowy przegląd miesiąca!


FILMY


The Watchers – 7 czerwca

Zobacz również: Jutro będzie nasze – recenzja filmu. Okiem kobiety

The Watchers śledzi losy Miny, 28-letniej artystki, która utknęła w rozległym, dziewiczym lesie w zachodniej Irlandii. Kiedy Mina znajduje schronienie, nieświadomie zostaje uwięziona wraz z trzema nieznajomymi, którzy są obserwowani i prześladowani przez tajemnicze stworzenia.


Bad Boys: Ride or Die – 7 czerwca

W najnowszej odsłonie legendarnej serii Bad Boys, Mike Lowrey i Marcus Burnett powracają do akcji w Bad Boys: Ride or Die. Tym razem nasi ulubieni bohaterowie zmagają się z nowym, jeszcze bardziej niebezpiecznym przeciwnikiem, który zagraża nie tylko ich życiu, ale i bezpieczeństwu całego Miami. Po tragicznej śmierci bliskiej osoby, Mike i Marcus zostają wciągnięci w międzynarodową intrygę, w której stawka jest wyższa niż kiedykolwiek. W obliczu bezwzględnych karteli narkotykowych, zdradliwych sojuszników i tajemnic z przeszłości, duet policyjny musi wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, aby przetrwać i ocalić miasto.


W głowie się nie mieści 2 – 12 czerwca

Zobacz również: Furiosa: Saga Mad Max – recenzja filmu. Niczym deskorolka z silnikiem diesla

Wyprodukowany przez Disneya i Pixara film W głowie się nie mieści 2 to powrót do umysłu Riley, obecnie świeżo upieczonej nastolatki. Centrala sterowania przechodzi gruntowny remont, bo pojawiły się nowe Emocje! Radość, Smutek, Złość, Strach i Odraza, które dotąd z powodzeniem kierowały całym przedsięwzięciem, z pewnym wahaniem witają nowego przybysza: Niepewność. A to dopiero początek zmian.


Horyzont. Rozdział 1 – 28 czerwca

Zrealizowana z epickim rozmachem wielowątkowa opowieść o ludziach, którzy ryzykują wszystko, by spełnić swoje marzenia na dalekim amerykańskim zachodzie. Film Kevina Costnera, zdobywcy dwóch Oscarów, twórcy nagrodzonego siedmioma nagrodami akademii Tańczącego z wilkami. Tysiące osadników przemierzają bezkresne terytoria Stanów Zjednoczonych. Na nowej ziemi obiecanej krzyżują się losy szlachetnych i podłych, silnych i słabych, odważnych i tchórzy.


Ciche miejsce: Dzień pierwszy – 28 czerwca

Zobacz również: Atlas – recenzja filmu. Blade Jogger

Horror Ciche miejsce Johna Krasińskiego z 2018 roku przedstawił rodzinę Abbottów, która była zmuszona do życia w ciszy w swoim wiejskim domu na północy stanu Nowy Jork w przerażającej rzeczywistości opanowanej przez obce potwory, które polują na ludzi. Historia była kontynuowana w filmie Ciche miejsce 2 z 2021 roku. A już wkrótce do kin trafi Ciche miejsce: Dzień pierwszy, prequel serii, w którym zobaczymy, jak mieszkańcy Nowego Jorku, jednej z najgłośniejszych metropolii na świecie, radzili sobie, gdy okrutne stworzenia przybyły na Ziemię.


GRY


Destiny 2: Ostateczny kształt – 4 czerwca

W Destiny 2: Ostateczny Kształt, Strażnicy muszą stawić czoła najważniejszemu wyzwaniu, konfrontując się z tajemniczym Wędrowcem i zagrażającymi wszechświat siłami Pustki. Nowa kampania fabularna wprowadza intensywne misje, epickie bitwy i głębokie emocjonalne momenty. Dodatek oferuje nowe egzotyczne bronie i pancerze, misje, uderzenia oraz wymagający rajd. Rozszerzenia trybu Gambit i Crucible wzbogacają rywalizację PvP i PvPvE. Ostateczny Kształt to kulminacja wieloletniej podróży Strażników, odkrywająca prawdę o ich przeznaczeniu.

Platforma: PS5, PS4, XSX, Xbox One, PC.


Monster Hunter Stories – 14 czerwca

Zobacz również: Senua’s Saga: Hellblade II – recenzja gry. Niedoszłe obietnice

 

Monster Hunter Stories to gra RPG osadzona w świecie serii Monster Hunter, która rozszerza znane uniwersum! Koniec z polowaniem na potwory – czas zacząć je hodować! Zanurz się w bogatej fabule, w której czekają jeźdźcy potworów, i żyj w harmonii z potworami, budując z nimi więzi na całe życie.

Platforma: PS5, PS4, Nintendo Switch, PC.


Elden Ring: Shadow of the Erdtree – 21 czerwca

 

Dodatek Shadow of the Erdtree wprowadza zupełnie nową opowieść, której akcja rozgrywa się w krainie cienia, pełnej tajemnic, niebezpiecznych lochów, a także nowych wrogów, broni i wyposażenia. Odkrywaj nieznane ziemie, walcz z wymagającymi przeciwnikami i napawaj się zwycięstwami. Daj się porwać ekscytującym interakcjom między postaciami, gdzie przeplatają się intrygi i dramaty, tworząc wciągającą opowieść, której śledzenie przyniesie ci wielką satysfakcję.

Platforma:PS5, PS4, XSX, Xbox One, PC.


Luigi’s Mansion 2 HD – 27 czerwca

Zobacz również: Indika – recenzja gry. Dzieci Bułhakowa

Przechodź przez różnorodne misje, aby odzyskać brakujące fragmenty Ciemnego Księżyca, rozrzucone po kilku odmiennych nawiedzonych rezydencjach, każda z własnymi zagadkami do rozwiązania i duchami do schwytania. Uzyskaj wysoką ocenę, korzystając z supermocnego narzędzia do łapania duchów, Poltergust 5000, aby wciągać duchy (i zasłony) oraz dmuchać powietrzem, aby przeszukać każdy zakamarek tych przerażających, lecz uroczych rezydencji. Ta upiorna, zabawna przygoda, pierwotnie wydana na system Nintendo 3DS™, jest teraz wizualnie ulepszona w jakości HD na systemie Nintendo Switch.

Platforma: Nintendo Switch.


KSIĄŻKI


Efekt Morza – Katarzyna Bonda – 5 czerwca

Efekt Morza – Katarzyna Bonda Tajemnicze zniknięcie dziewiętnastolatki wstrząsnęło całym krajem. Mimo intensywnych działań prowadzonych przez policję, detektywów, jasnowidzów i rodzinę – dziewczyny nie udało się odnaleźć. Kilkanaście lat później w tym samym nadmorskim miasteczku znaleziono zwłoki. Sprawa wygląda na beznadziejną – denat ma zmasakrowaną twarz i nie wiadomo, czy to samobójstwo, wypadek, czy może inscenizacja. Wśród lokalnej społeczności nie milkną głosy, że mężczyzna mógł wiedzieć, co się stało z zaginioną Martą Berg. Do śledztwa zostaje zaangażowany Hubert Meyer. Czy profiler przerwie panującą zmowę milczenia? Kto z otoczenia Marty wie więcej, niż chce przyznać? Kim jest denat i czy za swoją wiedzę zapłacił życiem? Kiedy większość kłamie, a reszta milczy, Hubert Meyer musi znaleźć jednego, któremu najmniej się to opłaca…


Zbędni – Wojciech Chmielarz – 5 czerwca

 Zbędni – Wojciech ChmielarzPewnej nocy Jan pod wpływem alkoholu śmiertelnie potrąca dziewczynę. Na co dzień opiekuje się polem namiotowym i bezskutecznie walczy z nałogiem, a tamtego wieczoru po raz kolejny pijany wsiada do samochodu. Strach przed przyznaniem się do niezamierzonego morderstwa jest większy niż jego uczciwość. Zakopuje dziewczynę w lesie i dręczony wyrzutami sumienia przegląda prasę, rozpytuje i szuka. Kim była ta kobieta? I dlaczego nikt jej nie szuka? Pochodzący z Belgii Jules, jedyny gość pola namiotowego, mieszka w kamperze i mimo okropnej pogody nie wyjeżdża z Polski. Po co tu jest i kim jest odwiedzająca go osoba? W Kowarach aspirantka Maria Szulej szuka zaginionej dziewczynki. Ktoś porwał Karolinę, ale nie zgłoszono żądania okupu. Tymczasem rodzina wynajmuje detektywa, by ten szukał dowodów przeciw matce dziecka. Coś dziwnego dzieje się także w nowym pensjonacie Aliny i Mirka. Jedna z pensjonariuszek pojawia się i znika. Posiłki stawia się pod jej drzwiami, a kobietę otacza aura tajemnicy. Czemu mieszka tu już od tylu tygodni? Pensjonatu nie opuszcza natomiast dorosły syn właścicieli. Boi się wszystkiego, a najbardziej karzącej go za najmniejsze przewinienie matki. Oto świat jest pełen sekretów, mroku i występku. Czy ujawniona w końcu prawda zdoła wszystkich wyzwolić?


Miraż – Camilla Lackberg, Henrik Fexeus – 5 czerwca

Miraż – Camilla Lackberg, Henrik Fexeus Grudniowy Sztokholm. Ktoś grozi szwedzkiemu ministrowi sprawiedliwości. W tym samym czasie autor murali przypadkowo natrafia w sztokholmskim metrze na stertę kości. Okazuje się, że jest to szkielet poszukiwanego od kilku miesięcy znanego finansisty . Sprawa trafia do zespołu Miny Dabiry. Nikt z ekipy nie zdążył się jeszcze podnieść po traumatycznych wydarzeniach z poprzedniego lata, gdy zginął jeden z ich kolegów. Do pomocy w dochodzeniu zostaje wezwany mentalista Vincent Walder. Vincent wciąż zmaga się z rozmaitymi problemami – zawodowymi i rodzinnymi – jednocześnie nie potrafi przestać myśleć o Minie, to wszystko nie ułatwia wykonania powierzonego mu zadania. Tymczasem, w metrze zostaje znaleziony kolejny ludzki szkielet, co wystawia na próbę skuteczność całego zespołu. Co tak naprawdę dzieje się w tunelach pod szwedzką stolicą? I kto ściga ministra sprawiedliwości?


Śmierć na wagę złota – Alek Rogoziński – 5 czerwca

Śmierć na wagę złota – Alek Rogoziński
Kiedy Paulina Marzec, dziennikarka popularnego portalu informacyjnego, dostaje do napisania artykuł o sensacyjnym odkryciu archeologicznym, nie przypuszcza nawet, że będzie to dla niej początek równie ekscytującej, co śmiertelnie niebezpiecznej przygody. Śledzona przez tajne służby państwowe i ścigana przez gangsterów, Paulina może liczyć na pomoc tylko jednej osoby – młodego kustosza jednego z mazowieckich muzeów. Czy oboje zdołają wydostać się z tarapatów i ujawnić prawdę, która może wstrząsnąć całą Polską i zmienić bieg historii?

 


KOMIKSY


Batman. Failsafe. Tom 1 – 19 czerwca

batman Batman walczył z wszelkiego rodzaju przestępcami, potworami i superłotrami. Jednak nic nie mogło go przygotować na pojawienie się Failsafe’a, niepowstrzymanego przeciwnika, który może przechytrzyć i pokonać Mrocznego Rycerza. Czy geneza zagrożenia może mieć związek z mrocznym sekretem z przeszłości Bruce’a Wayne’a?

 

 

 


Star Wars. Poszukiwania Mocy. Tom 6 – 19 czerwca

star wars Tom szósty serii wydawanej w USA od 2020 roku, skupiającej się na losach Rebeliantów rozproszonych po przegranej bitwie o Hoth i ściganych przez Imperium. Luke Skywalker, Leia Organa i elitarna załoga bohaterów Rebelii zagubili się w najdalszych zakątkach Bezprzestrzeni po tym, gdy ich misja zakończyła się fiaskiem. Rozpaczliwy manewr jest ich jedyną szansą na znalezienie drogi do domu, ale jaki poniosą koszt? Tymczasem wysiłki Lady Qi’ry i Szkarłatnego Świtu zachwiały Mocą i zakłóciły połączenie Luke’a Skywalkera z nieprzeniknionymi potęgami galaktyki. Jak daleko się wybierze, żeby odzyskać to, co stracił? Jaki niezwykły sekret odkryje, poszukując jednej z najrzadszych substancji w galaktyce – kyberu, żywego kryształu zasilającego miecze świetlne? Po odkryciu informacji o budowie drugiej Gwiazdy Śmierci Rebelianci są bliscy rozpaczy, ale Leia ma plan na przywrócenie im nadziei.


Punisher Epic Collection. Układanka Jigsawa – 19 czerwca

punisher

Jigsaw, zaciekły wróg Punishera, łączy siły z Wielebnym Samem Smithem. Ten guru dobrze zna Franka, a na dodatek służy demonicznej sile i chce po swojemu uleczyć Amerykę. Frank Castle musi zmierzyć się nie tylko z nim, lecz także z dilerami, handlarzami bronią oraz mafią. Zapoluje też na pewnego mordercę, udając taksówkarza. Dodatkowo: za Punishera wezmą się najemnik Paladin oraz agent, który kiedyś odgrywał rolę Kapitana Ameryki. A sam Frank dołączy do wyścigu po jedną z najważniejszych broni w uniwersum Marvela!

 

 


 

Maksymilian Sikorski

Kinematograficzny boomer. Superbohaterskie kino omija szerokim łukiem, racząc się kolejnymi filmami ubiegłego wieku. Ponadto nałogowy konsolowiec, który większość czasu spędza na wymachiwaniu mieczem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze