Najlepsze seriale 2024 roku

Nowy rok, nowe seriale i nowe pozycje na listach do obejrzenia. Aby nic godnego uwagi nie zniknęło nam z oczu, prezentujemy zestawienie Najlepsze seriale 2024 roku. Co miesiąc będą się tutaj pojawiać najbardziej udane produkcje, które z przyjemnością polecamy.


STYCZEŃ


Już mnie nie oszukasz

Najlepsze seriale 2024 roku roku otwiera produkcja Netflixa na podstawie twórczości Harlana Cobena. Miniserial opowiada historię byłej żołnierki – młodej wdowy, która pewnego dnia dostrzega swojego zmarłego męża na kamerce niani. Bohaterka zaczyna śledztwo w tej sprawie na własną rękę i doprowadza do ujawnienia dawnych tajemnic. Serial świetnie utrzymuje napięcie, a losy bohaterów – także drugoplanowych – prowadzone są naprawdę ciekawie.

Nasza ocena: 8/10


Monarch: Legacy of Monsters

Serialowa odsłona monsterverse wypełnia lukę pomiędzy Godzillą (2014) oraz filmem Godzilla vs Kong (2021). Serial dzieli się na dwie linie czasowe, czyli powstanie korporacji Monarch oraz bezpośrednią kontynuację wydarzeń z 2014 roku. Spotkania z tytanami są widowiskowe i zapadające w pamięć widza, więc cały seans zasługuje na miano epickiego.

Nasza ocena: 7,5


The Artful Dodger 

Akcja miniserialu rozgrywa się w kolonii w Australii oraz śledzi losy utalentowanego chirurga. Doktor zostawił za sobą przestępczą przeszłość i zajmuje się chorymi skazańcami, a także rozwojem medycyny. Kiedy jednak solidnie się zadłuża, mała kradzież staje się niezbędna, poważnie mieszając w jego życiu. Na ekranie nieustannie coś się dzieje, a dwie płaszczyzny – złodziejstwo oraz medycyna – czynią całą historię ciekawą.

Nasza ocena: 8,5


Griselda

Inspirowany prawdziwymi zdarzeniami fabularyzowany serial o Griseldzie Blanco, która po ucieczce z Medellín została „matką chrzestną” narkotykowego imperium Miami. W rolę główną wcieliła się Sofia Vergara, która zebrała świetne opinie za grę aktorską.


LUTY


Lawmen: Bass Reeves

Lawmen: Bass Reeves śledzi losy (a właściwie najważniejsze momenty z życia) legendarnego stróża prawa. Tytułowy bohater, chcąc uniknąć śmierci, decyduje się na ucieczkę od swojego pana. Po latach wędrówki przez Stany Zjednoczone i poszukiwaniu swojego miejsca, odnalazł utraconą miłość i założył rodzinę. Kluczowy etap w jego życiu rozpoczyna się w momencie, gdy pomaga jednemu z szeryfów pobliskiego miasta w wytropieniu groźnej szajki złodziei.

Nasza ocena: 7


One Day

Emma i Dexter spędzają razem noc po rozdaniu dyplomów i ich drogi się rozchodzą, ale ich losy nadal pozostają ze sobą związane. Gdzie będą tego jednego zwyczajnego dnia za rok, za dwa lata i w każdym następnym roku? W każdym odcinku starsi o rok Dex i Em spotykają się tego jednego dnia. Dorastają i zmieniają się, idą przez życie razem i osobno, doświadczają szczęścia i zawodów miłosnych.


Kiedy ślub?

Bohaterowie spędzili ze sobą 13 lat  i powoli zaczynają wypalać się w swojej relacji. On jest wiecznym chłopcem i artystą, ona chce prawdziwego mężczyzny, pasującego do jej planów i kariery. Ich rozstanie jest ogromnym zaskoczeniem dla przyjaciół i rodziny, ponieważ nikt nie potrafi wyobrazić sobie ich jako singli. Fabuła prowadzi nas przez próby, konsekwencje i szanse, które napotykają Wanda i Tosiek w momencie, gdy próbują zacząć życie osobno.

Nasza ocena: 8

Zobacz również: Kiedy ślub? – wywiad z aktorką Marią Dębską


Hazbin Hotel

Hazbin Hotel to świetna animacja złożona ze wciągającej fabuły i osadzona w interesującym świecie. Bohaterowie przedstawieni w serialu intrygują widza, a swoim zachowaniem potrafią wywołać u niego masę emocji. Świat, jaki prezentuje nam Hazbin Hotel, jest doprawdy świetnie zarysowany. Nietypowe postacie zamieszkujące tę mroczną krainę intrygują widza już od pierwszych scen serialu. Również samo Piekło, podzielone na poszczególne dzielnice, ciekawi swoim unikalnym klimatem.

Nasza ocena: 9


The Curse

W roli głównej występuje Nathan Fielder, który odgrywa postać Ashera Siegela – producenta i prowadzącego reality show, którego współprowadzącą jest jego żona Whitney Siegel (Emma Stone). Razem prezentują się jako krzewiciele życia w zgodzie z naturą i rdzennymi mieszkańcami Nowego Meksyku. Tworzony przez parę program Flipantropia zakłada renowację dzielnicy Espanola w Santa Fe. Niestety egoistyczne pobudki zaczynają wychodzić na jaw wraz z kolejnymi problemami kulturowymi i środowiskowymi.

Nasza ocena: 7

Strony: 1 2 3

Anna Baluta

Jeśli nie odpisuje, to pewnie ogląda serial. Wykształcona amerykanistka, która z premedytacją zapisuje się na kolejne zajęcia z telewizji. Jak nie ogląda to czyta, słucha albumów, czasem przypomni sobie o studiowaniu i pracy - ale to w międzyczasie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze