Najciekawsze koncerty 2024 roku w Polsce. Metallica, Justin Timberlake, Rod Stewart i więcej!

2024 rok zbliża się wielkimi krokami a z nim masa ważnych koncertów! Każdy szanujący się fan muzyki zdecydowanie powinien zainteresować się poniższymi małymi świętami muzyki. Oto one – najciekawsze koncerty 2024 roku w Polsce!


Podoba Ci się nasze zestawienie Najciekawsze Koncerty 2024 roku w Polsce?
Zobacz również:

Blind Guardian – The God Machine Tour 2023 – relacja z koncertu w warszawskiej Progresji

Dawid Podsiadło – relacja z koncertu na PGE Narodowym

Imagine Dragons – Mercury World Tour – relacja z koncertu


LUTY


Bonnie Tyler

Gdzie i kiedy: Kraków (2 lutego), Radom (4 lutego)

A nasze zestawienie Najciekawsze koncerty 2024 roku w Polsce zaczynamy od prawdziwej legendy. Mająca ponad 70 lat energiczna piosenkarka rockowa nie myśli jeszcze o przejściu na emeryturę. Na wydanej w 2019 roku płycie Between The Earth And The Stars można usłyszeć niektóre jej duety ze światowymi gwiazdami jak Chris Norman, Rod Stewart czy Cliff Richard. Album studyjny The Best Is Yet To Come z 2021 roku jest inspirowany pop-rockiem z lat 80. i zawiera wiele coverów. Z obydwoma albumami rusza w trasę koncertową po Europie w 2023 i 2024 roku – polskimi przystankami na trasie będą Kraków i Radom! Bonnie Tyler bilety na koncerty już w sprzedaży.


Percival

Gdzie i kiedy: Warszawa (2 lutego), Gdańsk (3 lutego), Katowice (4 lutego), Poznań (16 lutego), Wrocław (17 lutego)

Fani gry Wiedźmin 3: Dziki Gon z pewnością znają współtwórców jej ścieżki dźwiękowej. Tym, którzy nie wiedzą o kogo chodzi, przedstawiamy Percival – polski zespół folk-metalowy z Lublina, w skład którego wchodzą: Joanna Lacher, Christina Bogdanova, Katarzyna Bromirska i Mikołaj Rybacki, tworzący inne projekty poboczne, jak Percival Wild Hunt Live oraz Percival Schuttenbach. Percival historyczny gra tradycyjne pieśni europejskie, głównie słowiańskie oraz własne kompozycje nawiązujące do czasów wczesnego średniowiecza, takich jak epoka Wikingów czy epoka pogańska. Muzycy grają na tradycyjnych instrumentach, jak bębny (Bodhrán, Davul) i flety (Sopiłka), a także wykorzystują bardziej egzotyczne brzmienie instrumentów zwanych Bağlama, Saz i Rebec.


Cradle of Filth

Gdzie i kiedy: Gdańsk (12 lutego), Warszawa (22 lutego), Kraków (23 lutego)

Cradle Of Filth powrócą do Polski po blisko pięcioletniej przerwie i wystąpią w lutym w Gdańsku, Warszawie i Krakowie. Na trasie towarzyszyć im będą: Wednesday 13, którzy zagrają set złożony z utworów Murderdolls oraz Włosi z Sick N’ Beautiful. Bilety na koncerty Cradle Of Filth już dostępne.


Depeche Mode

Gdzie i kiedy: Łódź (27 lutego oraz 29 lutego)

Depeche Mode ponownie zawitają do Europy w ramach trasy Memento Mori 2024 World Tour! Koncerty Depeche Mode w Polsce odbędą się 27 i 29 lutego 2024 w łódzkiej Atlas Arenie.


Therion

Gdzie i kiedy: Lublin (16 lutego), Kraków (17 lutego), Poznań (18 lutego), Warszawa (16 marca), Wrocław (17 marca)

Therion wraz z Massive Music zapraszają na pięć wyjątkowych koncertów grupy, które odbędą się w lutym i marcu 2024 roku. Zespół wystąpi w Lublinie, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Promować będą swoje najnowsze wydawnictwo – ostatnią część trylogii „Leviathan”.


MARZEC


Zara Larsson

Gdzie i kiedy: Warszawa (7 marca)

Po udanym występie podczas zeszłorocznego Orange Warsaw Festival, Zara Larsson powraca do Polski, by ponownie ponieść tłum swoją muzyką. Urodzona w Szwecji popowa gigantka XXI wieku dostarcza mądre i chwytliwe przeboje wzmocnione ostrym jak brzytwa dowcipem, przenikliwą inteligencją i niesamowitym talentem do tworzenia hitów.


Avatar

Gdzie i kiedy: Poznań (11 marca), Kraków (12 marca)

Heavy metalowi, mroczni, szaleni wizjonerzy znani jako AVATAR – wokalista Johannes Eckerström, gitarzyści Jonas Jarlsby i Tim Öhrström, basista Henrik Sandelin i perkusista John Alfredsson – wracają do Europy w ramach trasy The Great Metal Circus. Trasa rozpocznie się 26 stycznia 2024 roku i obejmie aż 35 występów. Wśród koncertów znajduje się sześć koncertów w rodzinnej Szwecji i jedenaście we Francji! Trasa zatrzyma się również w Niemczech, Finlandii, Polsce i nie tylko.


Judas Priest

Gdzie i kiedy: Kraków (30 marca)

Legendarny zespół metalowy zawita do Polski w ramach trasy Metal Masters 2024, a towarzyszyć mu będą dwie inne, znane i lubiane kapele – Saxon oraz Uriah Heep! Trasa rozpocznie się 24 marca we Frankfurcie, a zakończy 8 kwietnia w Paryżu. Judas Priest do Polski zawita zaś 30 marca 2024 roku. Koncert odbędzie się w krakowskiej Tauron Arenie.


KWIECIEŃ


NEXT FEST

Gdzie i kiedy: 18-20 kwietnia (Poznań)

NEXT FEST Music Showcase & Conference powraca już za cztery miesiące, by ponownie dostarczyć niezapomnianej rozrywki. Koncerty, dyskusje, warsztaty oraz całe mnóstwo innych atrakcji czeka w kwietniu publiczność w stolicy Wielkopolski. Organizatorzy z Good Taste Production, Fundacji Trzy Sztuki razem z Miastem Poznań ponownie zapraszają do dyskusji o kondycji współczesnej polskiej muzyki i kreślenia scenariuszy jej przyszłości.


Kontynuuj czytanie zestawienia NAJCIEKAWSZE KONCERTY 2024 ROKU W POLSCE na następnej stronie!

Strony: 1 2 3

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze